Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nehoda na přejezdu u Kostomlat stále v šetření

NYMBURSKO - V souvislosti s vyšetřováním případu žádají kriminalisté veřejnost o pomoc. 

Řidič vozidla značky Avia projížděl dne 20. prosince 2015 přes železniční přejezd u Kostomlat nad Labem, kdy dle jeho výpovědi, vozidlo přestalo jet a opětovně nešlo nastartovat právě v okamžiku, kdy se s ním nacházel na železničním přejezdu. Chvíli poté se spustilo signalizační a světelné zařízení přejezdu a závory se spustily dolů. Řidič se proto vydal ve směru proti přijíždějícímu vlaku, aby strojvedoucího upozornil na překážku v kolejišti. Nicméně i přes tato opatření došlo k nárazu rychlíku do vozidla. Při střetu nebyl nikdo zraněn, celková škoda byla předběžně vyčíslena na 260 tisíc korun. 
Případ kriminalisté šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, kde je horní hranice trestní sazby stanovena až na dva roky. V současné chvíli se čeká na výsledek vyžádaného znaleckého posudku z oboru posuzování technického stavu motorového vozidla.

Dle zjištěných informací, v době, kdy vozidlo značky Avia uvízlo na přejezdu, kolem projíždělo vozidlo značky Škoda Octavia, modré barvy. Kriminalisté žádají řidiče uvedeného vozidla, který dne 20. prosince 2015, v době kolem 11:15 hod, tímto místem projížděl, aby z důvodu svědectví kontaktoval L 158, nebo tel. č. 724 323 475, nebo se osobně přihlásil na jakékoliv policejní služebně.

por. Bc. Petra Potočná
tisková mluvčí
P ČR Nymburk
19. ledna 2016

vytisknout  e-mailem