Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nedání přednosti stojí za nehodou

ORLICKOÚSTECKO – Při střetu dodávky s osobákem byl zraněn spolujezdec. 

Foto PČR z místa dopravní nehodyFoto PČR z místa dopravní nehodyKdo včera 11. července 2017 projížděl ve dvě hodiny odpoledne kolem čerpací stanice EuroOil v Letohradě, nemohl si nevšimnout dopravní nehody, při které asistovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Osmadvacetiletý řidič nákladního vozidla značky Fiat Ducato se na ulici Šedivská střetl s osobním vozidlem značky Opel Corsa řízeným devětatřicetiletým řidičem. Mladší z řidičů při vyjíždění od čerpací stanice patrně nedal přednost v jízdě řidiči oplu jedoucího po hlavní silnici zleva. Po střetu vozidel bylo podezření na zranění řidiče a spolujedoucího muže z osobního vozu. Oba muži byli rychlou lékařskou pomocí transportováni do nemocnice. Řidič nakonec vyvázl bez zranění, spolujedoucí zůstal v nemocnici hospitalizován.

Na místě jsme u obou řidičů provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. U obou dopravních prostředků jsme pro závady způsobené dopravní nehodou zadrželi osvědčení o registraci vozidla a škodu na nich předběžně vyčíslili na 150 tisíc korun.

12. července 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem