Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nebezpečná jízda řidiče autobusu a osobního vozidla

KLADENSKO - Řidič autobusu pod vlivem amfetaminu a alkohol u řidiče osobního vozidla. 

Na policejní linku bylo ve čtvrtek 16. března 2017 v brzkých ranních hodinách krátce po jedné hodině oznámeno velmi podezřelé jednání a nepříjemné chování řidiče linkového autobusu k cestujícím na trase Praha - Kladno.

Na základě tohoto oznámení policisté kladenského dopravního inspektorátu zastavili v Kladně  v Pražské ulici  ke kontrole tento autobus jedoucí ve směru do ulice Vodárenská. Po předložení potřebných dokladů k řízení motorového dopravního prostředku, vyzvali policisté řidiče k provedení dechové zkoušky a testu na drogy. Dechová zkouška na alkohol byla s negativním výsledkem. U testu na drogy byl výsledek pozitivní, a to na látku amfetamin. Padesáti čtyř letý řidič usedl za volant autobusu, i přes skutečnost, že před jízdou užil omamnou látku. 

Policisté obvodního oddělení Kladno při kontrolní činnosti na pozemní komunikaci v Kladně v ulici náměstí Edvarda Beneše  kontrolovali dne 15. března 2017 po jedné hodině osobní vozidlo. Řidičem tohoto vozidla byl čtyřiceti čtyřletý muž z okresu Prachatice.  Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní a naměřená hodnota činila 1,24 promile alkoholu v dechu. 

Policisté případy neukázněných řidičů nadále  prošetřují a oba řidiči jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

17. března 2017

vytisknout  e-mailem