Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Násilí v některých rodinách stále graduje

BŘECLAVSKO: Tísňová linka slouží jako poslední záchytný bod. 

Břeclavsko  –  Uplynulý víkend na Břeclavsku gradovalo domácí násilí a fyzické napadání. Nejen policisté z obvodních oddělení, ale také kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování měli v těchto dnech opravdu plné ruce práce.

Udělením vazby u 66letého muže skončil incident, který pouze vyhrotil neúnosnou situaci. Násilník téměř denně osočoval svoji družku vulgárními výrazy, ponižoval ji a nakonec přišla řada i na fyzické násilí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o dlouhodobé týrání a omezování, zahájili policisté trestní stíhání a včera zadrženého muže předávali do vazební věznice.

Další incident měl na svědomí ukončený partnerský vztah. Podnapilý muž přišel v nočních hodinách do bytu své bývalé přítelkyně a začal jí rozbíjet věci. Stačil poškodit mobilní telefon, tablet i notebook a způsobil tak škodu přes 26 tisíc korun. Navíc ji několikrát silně udeřil, až jí způsobil podlitiny. I když z bytu odešel, za několik hodin se tam vrátil a začal opět dělat neplechu. Kromě vulgárních nadávek, kterými ji častoval, jí způsobil další zranění v obličeji. Také tento sedmadvacetiletý násilník putoval na policejní stanici.

Vykázáním ze společné domácnosti skončila další manželská krize. Tentokrát hlídka vyjížděla do Břeclavi. Čtyřiatřicetiletý muž dlouhodobě pod vlivem alkoholu napadal svoji manželku a s nožem v ruce ohrožoval i další členy rodiny. Kromě vulgárních nadávek ženě neustále opakoval, že ji zabije. Manželka při poslední potyčce utrpěla poranění a celý spor ukončil až příjezd policejní hlídky. V současné době probíhá šetření a zadržený muž bude ze svého násilnického jednání obviněn. Navíc čekáme na rozhodnutí státního zástupce, zda podpoří vzetí do vazby.

Vážným zraněním a pobytem v nemocnici vygradoval sobotní spor v další rodině. Mezi otcem a jeho potomkem sílila potyčka a vzájemné vulgární nadávky nakonec přešly k pořádné rvačce. Otec vzal na syna i dřevěnou desku, nadělil mu několik pořádných úderů a nakonec mu skočil na nohu. Osmadvacetiletý syn musel být hospitalizován v nemocnici a jeho otec skončil v policejní cele.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 23. února 2016

 

vytisknout  e-mailem