Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Narkoman drogu vyráběl i prodával

ORLICKOÚSTECKO – Obviněnému recidivistovi hrozí až desetileté vězení. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRSpecialistům na drogovou problematiku se podařilo v našem regionu odhalit dalšího dealera drog.

Třiačtyřicetiletý muž z Lanškrounska měl ve svém okolí, od začátku roku 2016 do poloviny minulého měsíce pomoci laboratorního skla a chemikálií z různých léků obsahujících látku pseudoefedrin dovezených z ciziny, neoprávněně vyrobit drogu pervitin, kterou následně v místě svého bydliště a na jiných místech prodával nebo jiným způsobem poskytoval dalším osobám. V polovině července letošního roku byl ve spolupráci s policisty z královéhradecké zásahové jednotky zadržen a při provedené domovní prohlídce byly kriminalisty zjištěny a následně zajištěny stopy prokazující drogovou trestnou činnost.

Uvedeného protiprávního jednání se zřejmě dopouštěl i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu v Šumperku v roce 2016 pro stejnou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody.

Nyní u soudu obviněnému muži nepomůže ani fakt, že letos v březnu řídil v Lanškrouně pod vlivem drog osobní vozidlo značky Volkswagen Caravelle, což potvrdil i toxikologický rozbor krve a následný znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví toxikologie.  

Vrchní inspektor orlickoústeckých kriminalistů mu za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky sdělil obvinění. Jeho trestní stíhání probíhá ve vazební věznici, kam ho poslal soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí. V případě prokázání viny u soudu, hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

9. srpna 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem