Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nad bytaři spadla klec

KRAJ – Cizinci brali jen peníze a šperky, řádili po celé republice. 

Ve středu 4. 10. 2017 náchodská kriminální policie ve spolupráci s policisty z Trutnova a Hradce Králové úspěšně zakončila dlouhodobé rozpracování série případů vloupání do bytů v panelových domech, k niž docházelo na území celé České republiky. Specifickým znakem těchto případů byla skutečnost, že pachatelé při svých výpadech navštívili vždy více bytů na jednom patře, zpravidla po vypáčení jejich dveří. Předmětem zájmu bytařů byly vždy jen šperky a peníze, obyvatelům bytů brali desetitisíce i pár stovek. Tímto způsobem po dobu více než půl roku „úřadovali“ v českých panelácích , jak se ukázalo, dva cizinci, kteří přijížděli z vedlejšího Polska.

Dvojici cizinců ve věku 37 a 32 let policisté zadrželi ve středu odpoledne před čtvrtou hodinou v Náchodě-Bělovsi pár desítek metrů před hranicí s Polskem, když se svižně pokoušeli opustit Českou republiku. To se jim však díky rychlému policejnímu zásahu nepodařilo, automobil, kterým muži cestovali, policisté zastavili a osádce zabránili v další jízdě. Poté už si oba muže policisté převzali do své péče. Ještě téhož dne proti nim zahájili vyšetřování pro trestné činy krádeží vloupáním. Způsobená škoda byla jen dosud vyčíslena na částku přesahující půl miliónu korun, ale nad tuto sumu zcela určitě  ještě výrazně naroste.

Bytaři - kraj + republikaBytaři /Foto Policie ČRV současné době vyšetřovatelé provádějí úkony trestního řízení, policisté dvojici důvodně podezírají z desítek vloupání na celém území České republiky. V první fázi vyšetřování je ale prozatím obvinili z deseti případů, při nich vnikli do dvaceti bytů v Náchodě, Trutnově, Hradci Králové, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, ale také v Opavě, Jihlavě, Přerově či Pardubicích. Nutno dodat, že muži žádné policejní potíže na své výpravě nečekali a při zadržení u nich kriminalisté našli v autě prakticky kompletní „zlodějské nádobíčko“, od různě velkých páčidel až po upravené šroubováčky. Policejními odborníky bleskově provedené kriminalistické expertizy pak jasně prokázaly spojitost jednotlivých případů.

Státní zástupce dnes na podnět policejního vyšetřovatele podal návrh na vzetí obou obviněných cizinců do vazby a soud rozhodne o tom, zda budou další průběh vyšetřování oba cizinci sledovat přes okna s mříží. Vyšetřování si nadále převzalo do své kompetence Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

por. Mgr. Eva Prachařová
6. 10. 2017

Odkazy do noveho okna

Bytaři - kraj + republika

Bytaři - kraj + republika 

Detailní náhled

Bytaři - kraj + republika

Bytaři - kraj + republika 

Detailní náhled

Bytaři - kraj + republika

Bytaři - kraj + republika 

Detailní náhled

Bytaři - kraj + republika

Bytaři - kraj + republika 

Detailní náhled

Bytaři - kraj + republika

Bytaři - kraj + republika 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem