Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Muži zapálili osmnáct plastových kontejnerů na odpad

ŽĎÁRSKO: Policisté čtveřici mužů sdělili podezření z trestného činu 

Policisté z Velkého Meziříčí dopadli pachatele, kteří začátkem ledna ve Velkém Meziříčí zapálili několik kontejnerů na odpad a způsobili tak škodu přes sedmdesát tisíc korun. Čtveřice si v minulém týdnu převzala záznam o sdělení podezření. Za přečin poškození cizí věci jim hrozí až jeden rok vězení.

Devátého ledna po třetí hodině v noci přijali policisté oznámení o požáru kontejnerů na ulici Příkopy ve Velkém Meziříčí. Nad ránem pak hořely plastové kontejnery ještě na ulici Zahradní a v obci Mostiště. Celkem shořelo čtrnáct kontejnerů na odpad.

Policisté ihned po přijetí oznámení vyjeli na místa událostí a provedli ohledání a dokumentaci. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a začali pátrat po pachateli.

Na základě operativního šetření a vyhodnocení stop se policistům podařilo zjistit pachatele. Jedná se o čtyři muže ze Žďárska ve věku od devatenácti do devětadvaceti let. V minulém týdnu jim policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci spáchaného formou spolupachatelství. Muži jsou podezřelí z toho, že 9. ledna v době od 02.40 do 03.55 hodin zapalovačem zapálili papíry v plastových kontejnerech na uvedených místech a následkem toho došlo k úplnému zničení čtrnácti kontejnerů. Škoda vnikla i na komunikacích. Celková škoda byla vyčíslena na 76 tisíc korun. Nemladší z pachatelů se činu účastnil jako pomocník. Trojici kamarádů vozil svým autem, o zapalování kontejnerů věděl, ale skutky neoznámil ani nepřivolal hasiče.

V případu nyní policisté vedou zkrácené přípravné řízení. Všem podezřelým hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

2. března 2016

vytisknout  e-mailem