Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Mladík zneužil cizí platební karty

PELHŘIMOVSKO: Policisté muže vypátrali a obvinili ze dvou trestných činů 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže z Humpolce, který v březnu loňského roku zneužil dvě cizí platební karty. Policisté po muži několik měsíců pátrali.

Šestadvacetiletý muž je obviněn z toho, že 1. března našel na ulici v Humpolci peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Nalezenou peněženku si místo toho, aby ji odevzdal, přivlastnil. Platební kartu navíc použil ke třem platbám na terminálu v místní herně. Poté se pokusil pomocí karty vybrat finanční hotovost z bankomatu, což se mu ale nepodařilo. Přesto majiteli způsobil škodu nejméně za 1500 korun.

Další cizí peněženky se muž zmocnil 8. března ve večerních hodinách. V baru na Masarykově ulici v Humpolci využil nepozornosti známého, se kterým seděl u stolu a odcizil mu peněženku. V té měl majitel hotovost ve výši sedm tisíc korun a platební kartu. Tu obviněný opět použil k platbě na terminálu v herně a to v celkové výši dva tisíce korun.

Policisté po přijetí oznámení začali případ prověřovat a po zjištění pachatele po něm vyhlásili pátrání. Včera se policistům podařilo podezřelého zadržet na Nymbursku. Policejní komisař ještě včera zahájil jeho trestní stíhání pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněnému v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

26. ledna 2016

vytisknout  e-mailem