Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Mezinárodní filmový festival - 52. ročník

KARLOVARSKO – AKTUALIZACE - Festival je v plném proudu. 

MFF KV (2).jpgPolicisté se připravují na blížící se 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu. S ohledem k událostem, které se v současné době dějí, a přestože se Česká republika nachází v nejnižším I. stupni ohrožení terorismem, který vyžaduje pouze potřebu zvýšené bdělosti, bude letos posílen výkon služby, a to jak uniformovaných policistů, tak také policistů v civilu. Návštěvníci také budou v centru města potkávat policisty s dlouhými zbraněmi. „Delší dobu jsme ve spojení s organizátory festivalu. Společně připravujeme organizační a bezpečnostní opatření tak, aby tento filmový svátek mohli návštěvníci v klidu a bezpečně v Karlových Varech prožít,“ uvedl plk. Mgr. Michal Šavrňa, vedoucí Územního odboru Karlovy Vary. Letos bude také poprvé na filmovém festivalu použit systém, který zaznamenává výskyt dronu. Tento systém se v České republice ještě nikdy nepoužil.

Již 9 let mohou návštěvníci festivalu využívat také Mobilní komunikační a informační centrum, které je k dispozici od soboty do soboty (1. 7. 2017 - 8. 7. 2017) od 10 do 19 hodin. Vždy jsou připraveni pomoci 2 policisté a 1 městský strážník. Minimálně jeden z policistů je vždy jazykově vybaven a s cizinci se domluví německy, anglicky či rusky. Toto mobilní centrum začíná ráno na ulici T. G. Masaryka u Spořitelny, po obědě se přesouvá před hotel Thermal a odpoledne jej můžete zastihnout na Divadelním náměstí poblíž Vřídla. Každý rok pomáhají návštěvníkům s orientací, najít různá místa jako např. bankomat, autobusové nádraží, hotel, či restauraci. K tomuto účelu pak rozdávají mapy, které pomohou turistům v orientaci ve městě.

Nezapomínáme ani na řidiče motorových vozidel, kteří mohou přijít a nechat se otestovat, zda nejsou pod vlivem alkoholu. Myslíme také na čtyřnohé návštěvníky. Pro ně máme vždy připravenou čerstvou vodu.

Věříme, že i letos proběhne filmový festival bez větších potíží, a že všichni návštěvníci si tento filmový svátek užijí. 

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
29. 6. 2017

V pátek dne 30. 6. 2017 se uskutečnilo slavnostní zahájení festivalu a před hotelem Thermal a jeho blízkém okolí bylo velmi rušno. Mnoho návštěvníků festivalu se přišlo podívat na známe osobnosti filmu a těšili se, že uvidí právě toho svého "herce". Policisté v tuto chvíli měli jiný úkol, a to zajistit veřejný pořádek. Podařilo se a slavnostní zahájení se obešlo bez komplikací. V noci to už ovšem vypadalo jinak. Po půlnoci řešili karlovarští policisté několik výtržnictví. Na dva muže dokonce museli použít donucovací prostředky, přičemž na jednoho z nich opakovaně. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, a tak noc strávili na záchytné stanici. Druhý den dopoledne museli své jednání na policejním oddělení vysvětlit.

Od soboty 1. 7. od 10 h byli k dispozici návštěvníkům festivalu 2 policisté a 1 strážník v Mobilním komunikačním a informačním centru. Během dne se přesunuli na tři různá stanoviště v centru Karlových Varů, kde odpovídali na desítky různých dotazů nejenom cizincům. Dotazy se často týkaly kde najít kavárnu, lázně, poštu, hotel a podobně. Nedílnou součástí služeb mobilního centra je také pítko pro psy, ti osvěžením nepohrdli a majitelé čtyřnohých společníků tuto službu uvítali. Několik hostů festivalu si také přišlo ověřit, zda nejsou pod vlivem alkoholu, jelikož se chystali řídit vozidlo. Sobotní noc byla klidná oproti noci předtím. Žádné velké výtržnosti či rušení nočního klidu policisté nemuseli řešit.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
2. 7. 2017

Policisté o filmovém festivalu do dnešního dne řešili převážně drobné výtržnictví nebo rušení nočního klidu. Filmový fanoušci, kteří přijeli do Karlových Varů, využívají také Mobilní komunikační a informační centrum, které je v centru města k dispozici. Asi 60 % dotazovaných jsou Češi, zbylých 40 % jsou cizinci různých národností. Často se policistů ptají, kde mohou parkovat, kam zajít na dobrou kávu nebo oběd, kde je lékárna nebo různé obchody. Ptají se také na zajímavá místa v Kalových Varech, které stojí za návštěvu.

Rok od roku se zvyšuje počet zájemců, kteří si do Mobilního centra přijdou ověřit, zda již nejsou pod vlivem alkoholu. Jedno dýchnutí do přístroje Dräger jim dá okamžitou odpověď, zda mohou usednout za volant.
Mobilní centrum letos láká velké množství dětí. Chodí si pro drobné dárky s policejní tématikou a nebojí se s policisty povídat o jejich práci. Už tříletá holčička se k policistům několikrát vrátila a dle jejích slov, až bude veliká, bude policistkou.
Velký obdiv policistům, za jejich práci a ochotu, přišla přímo před hotel Thermal vyjádřit starší paní z Karlových Varů. Poděkovala jim a řekla, že si jejich práce nesmírně váží.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
5. 7. 2017


Státní svátky 5. 7. až 6. 7. 2017

I o státních svátcích policisté  na filmovém festivalu řešili drobná výtržnictví nebo rušení nočního klidu. Nejčastěji však odcizené kabelky, peněženky s finanční hotovostí  nebo mobilní telefony, které jejich majitelé neměly pod dozorem. Podle policistů zavítalo na filmový festival o letošních státních svátcích více návštěvníků oproti loňskému roku. Každý den se návštěvníci obraceli na policisty a strážníky v mobilním informačním centru s dotazy například na cestu, bankomaty, hotely nebo různé památky. Pro jednoduší zorientovaní v lázeňské části města jim policisté a strážnici rozdávali mapy. V hojném počtu se opět přišli otestovat vzorní řidiči předtím, než usednou za volant, zda nejsou ještě po festivalové noci pod vlivem alkoholu.  Několikrát návštěvníci se svými čtyřnohými miláčky využili občerstvení v podobě vody, která pro ně byla v mobilní informační centru každý den připravena.

Ve čtvrtek dne 6. 7. 2017 přišel k policistům malý chlapec s tím, že se ztratil. Vše dobře dopadlo a během chvíle si chlapce u mobilního a informačního centra vyzvedli jeho rodiče.

nprap. Kateřina Krejčí
7.  7. 2017

Během pátečního dne se hned dva poctivý nálezci obrátili na policisty a strážníky v mobilního informačního centru. Jeden z nich nalezl peněženku s osobními doklady a hotovostí ve Dvořákových sadech a druhý finanční hotovost u bankomatu, kterou zde majitel zřejmě zapomněl.

nprap. Kateřina Krejčí
8. 7. 2017
 

Odkazy do noveho okna

MFF KV (1)

MFF KV (1) 

Detailní náhled

MFF KV (2)

MFF KV (2) 

Detailní náhled

MFF KV (3)

MFF KV (3) 

Detailní náhled

MFF KV (4)

MFF KV (4) 

Detailní náhled

MFF KV 2017 (1)

MFF KV 2017 (1) 

Detailní náhled

MFF KV 2017 (2)

MFF KV 2017 (2) 

Detailní náhled

MFF KV 2017 (3)

MFF KV 2017 (3) 

Detailní náhled

MFF KV 2017 (4)

MFF KV 2017 (4) 

Detailní náhled

52. ročník MFF

52. ročník MFF 

Detailní náhled

52. ročník MFF

52. ročník MFF 

Detailní náhled

52. ročník MFF

52. ročník MFF 

Detailní náhled

52. ročník MFF

52. ročník MFF 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem