Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní bezpečnostní akce 24 Blue

Policisté zkontrolovali bezmála tři tisíce železničních přejezdů a více než tisíc vlaků. 

Od 14. – 15. března 2017 se uskutečnilo jedno z největších opatření pořádkové policie, které probíhá dvakrát ročně. Téměř tři tisíce policistů se v průběhu akce zaměřilo na kontroly vlakových nádraží, odstavných nádražních ploch, kontroly mezinárodních a vnitrostátních vlaků, pátrání po hledaných osobách, nelegálních migrantech a osobách, které se na železnici dopouští trestné činnosti. V této souvislosti na celém území České republiky probíhaly ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí kontroly ve sběrnách kovového odpadu.

Letos se do akce zapojilo 2 341 policistů, kteří zkontrolovali 7 127 osob, 1 126 osobních vlaků a 466 nákladních vlaků a 2 683 železničních přejezdů. Při kontrolách policisté zadrželi dva sprejery, kteří poškozovali odstavené vlaky. Policisté dále řešili několik dalších osob narušujících veřejný pořádek, vypátrali osobu se zákazem pobytu a řešili několik cizinců s neplatným cestovním pasem a zdravotním pojištěním.

V průběhu kontrol policisté z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje přistihli cizince s nákladním vozidlem vjíždějícím na železniční přejezd v době činnosti zabezpečovacího zařízení. Svým jednáním se tak dopustil trestného činu obecného ohrožení.

V Libereckém kraji policisté v jedné ze sběren surovin nalezli zkorodovanou munici, kterou na místě identifikoval a posléze bezpečně zajistil přivolaný pyrotechnik.

 „Mohu konstatovat, že bezpečnostní akce BLUE 24 je pro nás jednou z nejdůležitějších akcí, která významnou měrou napomáhá snižování kriminality na železnici,“ uvedl ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko.

„Chci poděkovat za akci jako takovou. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat s Policií České republiky a že ve spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ sdělil náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola.

Bližší informace v přiložené prezentaci a zprávě SŽDC.

17. 3. 2017

Kpt. Bc. Eva Kropáčová

Odkazy do noveho okna

1 24BLUE 2017

1 24BLUE 2017 

Detailní náhled

2 24BLUE 2017

2 24BLUE 2017 

Detailní náhled

3 24BLUE 2017

3 24BLUE 2017 

Detailní náhled

4 24BLUE 2017

4 24BLUE 2017 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem