Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Loupežné přepadení baru si servírka vymyslela

ZLÍNSKO: Peníze ukradla sama.  

V neděli brzy ráno přijal operační důstojník oznámení o loupežném přepadení servírky v baru ve Zlíně na Jižních Svazích. Policisté, kteří dorazili na místo, uviděli na zemi ležet mladou ženu v bezvědomí. Poskytli jí první pomoc a zavolali záchranáře. Ti ženu odvezli k ošetření do nemocnice. Policisté zjistili prvotní informace od provozovatele baru a přítele napadené ženy, kterým poslala sms zprávu o tom, co se v baru údajně stalo. Podle ženina tvrzení vtrhl po zavírací době do podniku muž v bundě s kapucí na hlavě, strhl ji na zem a udeřil ji sklenicí do hlavy. Poté ukradl číšnický flek, v němž mělo být asi dvanáct tisíc korun, a z baru utekl.

Policisté začali za pomoci kriminalistického technika případ prošetřovat a během pár hodin měli jasno. Zbývalo jen znovu vyslechnout přepadenou čtyřiadvacetiletou servírku, která hned po ošetření utekla z nemocnice. Policisté ji následující den vyhledali v pronajatém bytě a při výslechu se žena přiznala, že si celou událost vymyslela, aby zakryla, že peníze ukradla sama. Donutily ji k tomu finanční problémy. Asi pět tisíc korun kriminalistům vrátila. Zbytek už stihla použít pro vlastní potřebu. Kolik peněz přesně zaměstnavateli odcizila, ukáže až inventura podniku. Do bezvědomí se dostala díky tomu, že si předtím, než ukradla finanční hotovost, dvakrát aplikovala zřejmě nepřiměřenou dávku drogy.

Kriminalisté ženu prověřují pro trestný čin krádež. Protože to není poprvé, co okradla svého zaměstnavatele, hrozí jí až pětiletý trest odnětí svobody.

Bar JS2.JPGBarJS3.JPGBar JS.JPG


 

 

 


 

 

 


 

 

 

BarJS4

 

 

 

26. ledna 2016, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem