Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Loupež za bílého dne ?

PARDUBICE - Policisté hledají případné svědky události. 

ilustrační fotoilustrační fotoVe středu 30. srpna v odpoledních hodinách pardubičtí policisté přijali oznámení od poškozené ženy, které měl údajně neznámý muž odcizit peněženku s doklady a další osobní věci. Muž jedoucí na jízdním kole měl ženu při cestě z nákupu oslovit, zda nemá cigaretu a poté s kolem zastavil několik metrů před ní. Padesátiletá žena se otočila a vydala se zpět k nákupnímu centru. Tento muž ji ovšem došel a od ženy si chtěl půjčit mobilní telefon, což žena odmítla. Společně se měli pohybovat od Trnové směrem na parkoviště ke Globusu. Po chvilce si poškozená všimla, že muž svírá nějaký předmět v pravé ruce, kterým jí podle jejího tvrzení měl udeřit. O několik minut později jí dvě dívky pomohly a přivolaly záchranku. U ženy došlo k poranění v obličeji.

Celková škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na 13.600 Kč. Co se týká popisu muže, mělo se jednat o muže ve věku od pětadvaceti do pětatřiceti let, mluvícího s ruským přízvukem. Pokud jste se nacházeli mezi 13. a 14. hodinou v této lokalitě a můžete poskytnout informace sloužící k objasnění případu, neváhejte a volejte na linku 158.

Případ šetří pardubičtí kriminalisté a pachateli, v případě prokázání viny za trestný čin loupež hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

prap. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí
5. září 2017

vytisknout  e-mailem