Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté stíhají muže pro napadení barmanky

PELHŘIMOVSKO: Mladík je obviněn ze tří trestných činů 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého mladíka z Táborska. Mladý muž je obviněný z toho, že v srpnu loňského roku řídil opilý a navíc v jednom z humpoleckých barů napadl obsluhu.

Mladík si 8. srpna krátce po půlnoci půjčil bez vědomí své matky její osobní automobil a z obce Košetice odjel do Humpolce. Neodradilo ho ani to, že předtím popíjel alkohol. V Humpolci navštívil několik zábavních podniků a nakonec skončil v baru na Horním náměstí. Tam kolem půl osmé ráno bezdůvodně napadl servírku, kterou měl několikrát udeřit do hlavy. V dalším násilném chování mu zabránili ostatní hosté baru. Mladík pak z baru utekl, nasedl do vozidla a odjel zpět do Košetic.

Napadená žena utrpěla zranění, se kterým musela být převezena do nemocnice. Policisté po vypátrání provedli u mladého muže dechovou zkoušku na alkohol, při které mu naměřili dvě promile alkoholu v dechu.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a začali veškeré okolnosti případu prověřovat. V minulém týdnu policejní komisař zahájil trestní stíhání mladíka pro přečiny ublížení na zdraví, výtržnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ dále vyšetřují kriminalisté, obviněnému u soudu hrozí až tříleté vezení.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

25. ledna 2016

vytisknout  e-mailem