Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli distributorku pervitinu

JIHLAVSKO: Žena byla obviněna ze spáchání trestného činu 

Kriminalisté jihlavského územního odboru byli opět úspěšní při odhalování drogové trestné činnosti, podařilo se jim dopadnout mladou ženu, která na Jihlavsku distribuovala pervitin. Při zadržení se jí snažil pomoci muž, se kterým se zde předtím sešla, když se z místa pokusil utéct s ženiným batohem. Kriminalisté ale oba rychle zadrželi a v policejní cele tak skončili žena i muž, při zákroku policisté zajistili pervitin. Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaadvacetileté ženy a sedmadvacetiletého muže, oba byli obviněni ze spáchání trestného činu.

Na stopu ženy, která na Jihlavsku distribuovala pervitin, přivedla kriminalisty i v tomto případě jejich vynikající operativní činnost. Minulý týden prověřování případu vyústilo v realizaci, při které zadrželi v jihlavském parku Keťásek podezřelou ženu přímo při tom, když pervitin předávala další osobě. Jeden ze dvou přítomných mužů se ještě pokusil ženě pomoci tím, že vzal hbitě její odložený batoh a začal s ním z místa utíkat. I s takovými situacemi ale kriminalisté při provádění zákroků musejí počítat a být na ně připraveni, utíkajícího muže proto velmi rychle dostihli a rovněž ho zadrželi. Batoh, ve kterém měla žena uložený pervitin, muž vydal a kriminalisté věci zajistili. Další krystalickou látku měl u sebe druhý muž, také ta byla zajištěna a bude podrobena na odborném policejním pracovišti zkoumání. Zadrženou ženu i muže odvezli kriminalisté na oddělení policie, kde byli oba umístěni do policejních cel.  

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání ženy a muže, oba z Jihlavska. „Dvaadvacetiletá žena byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality s tím, že sedmadvacetiletý muž čelí obvinění ze spáchání přečinu nadržování. Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, odsouzen byl v minulosti již za různorodou trestnou činnost, má za sebou i pobyt ve věznici, kde si naposledy odpykal trest odnětí svobody za krádeže.  

Dvaadvacetiletá žena je obviněna z toho, že distribuovala dalším lidem pervitin. „Drogu prodávala v Jihlavě a obcích v okolí krajského města,“ upřesnil komisař por. Bc. Jakub Pivoňka, komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, pervitin obviněná žena poskytla dalším lidem ve více než stovce případů. Jeden z odběratelů si od ženy nakoupil desítky gramů drogy. Také minulý týden se mladá žena se zájemcem domluvila na předání pervitinu, a to v parku na ulici Karolíny Světlé. Kolem jedné hodiny odpoledne se dle dohody žena a dva muži sešli za účelem prodeje drogy, trestnou činnost ženy zde ale ukončili jihlavští kriminalisté a za mřížemi skončil i jeden z mužů, který se z místa snažil utéct s ženiným batohem.

Po provedení všech nezbytných úkonů byla mladá žena i muž ze zadržení propuštěni a oba jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal npor. Pavel Krčál s tím, že za trestný čin nadržování může být obviněný muž potrestán až čtyřletým trestem odnětí svobody.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

19. června 2017

vytisknout  e-mailem