Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Loupežná přepadení objasněna

Bruntál - výzva 

Bruntálští policisté ve spolupráci s městskými strážníky objasnili do hodiny od oznámení loupežná přepadení dvou žen, ke kterým došlo v sobotu 7. 10. 2017 v brzkých ranních hodinách. Policisté zadrželi trojici podezřelých osob, jednalo se o 22letého muže a dva mladistvé, kteří byli po provedených prvotních úkonech umístěni do policejních cel. Následně policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání a to ze zvlášť závažného zločinu a u mladistvých z provinění, loupeže spáchané ve formě spolupachatelství. Je jim kladeno za vinu, že po společné domluvě dne 7. 10. 2017 mezi 5:00 až 6:00 hodinou ranní v Bruntále na ulici Mlýnská a na ulici Dr. E. Beneše měli přepadnout dvě osamocené ženy, které šly do práce. Poškozeným ve věku 44 a 69 let se snažili vzít kabelky, což se jim po přetahování a pádu žen na zem, podařilo a z místa utekli. Policisté ve spolupráci s policejním psovodem a služebním psem většinu s odcizených věcí nalezli a vrátili majitelkám. Dospělý z obviněných je stíhán vazebně. Trestní zákoník stanoví za tento trestný čin trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Výzva pro případné další poškozené V souvislosti s těmito případy policisté nevylučují, že může být poškozených žen více a proto je žádáme, aby tyto skutečnosti oznámily a kontaktovaly přímo bruntálské kriminalisty na ulici Partyzánská 9 v Bruntále nebo na tel. čísle 974 731 321.

Poškození vozidel

Poškození automobilů prověřují krnovští i bruntálští policisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Pachateli hrozí trest odnětí svobody do výše jednoho roku.

Prozatím neznámý pachatel na ulici Rooseveltova v Krnově poškodil během odpoledních hodin dne 10. 10. 2017 lak na dvou zaparkovaných vozidlech a to v částech blatníků a zadních dveří. Způsobená škoda je prozatím vyčíslena na 8 tisíc korun.

V Bruntále pachatel poškodil vozidlo na ulici Wolkerova a to v době od 7. do 8. 10. 2017. Lak je poškozený na všech částech automobilu a způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

Auto není trezor

Škodu přesahující 34 tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel dne 7. 10. 2017 v Krnově na ulici Sídliště pod Cvilínem majiteli vozidla Audi. Kamenem rozbil okno předních dveří a poškodil kliku. Po vniknutí do vozidla odcizil z přihrádky u řidiče peněženku. V ní byla hotovost 12 tisíc korun, doklady, platební karta. Policisté případ prověřují jako podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jel pod vlivem alkoholu

Dnes kolem 2:00 hodiny v Rýmařově na ulici Žižkova couval 26letý muž s vozidlem Hyundai a přitom nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde se střetl s obrubníky. Rýmařovští policisté jeli bezprostředně po nehodě kolem této události a začali nehodu řešit. Řidič neutrpěl zranění a při dechové zkoušce mu naměřili hodnoty kolem 2 promile. Lustrací v evidencích zjistili, že řidič měl soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel v době od září 2015 do května letošního roku a to za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Po ukončení zákazu řízení si však řidičský průkaz už nevyzvedl. Nyní je podezřelý opět z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V žádostech o úvěry měl uvádět nepravdivé údaje a úvěry pak nesplácel

Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání 66letého muže z přečinu úvěrového podvodu. Toho se měl dopustit obviněný ve dvou případech v průběhu července 2016 tím, že v Krnově a Opavě měl uzavřít úvěrové smlouvy, v jednom případě na zakoupení zboží v hodnotě 55 tisíc korun a v druhém případě na poskytnutí finanční částky 70 tisíc korun. Na smlouvách měl uvést nepravdivé údaje o svém zaměstnání a příjmech. Na základě takových údajů mu byly úvěry schváleny. Obviněný byl v té době evidován na úřadu práce a pobíral pouze sociální dávky ve výši 3 477 korun. Podvodně získané peníze i zboží měl použít pro vlastní potřebu. Ani jednu ze splátek neuhradil. Způsobená škoda činí 125 tisíc korun. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let.

Nález munice

V úterý 10. 10. 2017 krnovští policisté vyjeli na oznámení o nálezu munice v Krnově na ulici Petrovická. Oznamovatel nalezl předmět, připomínající munici, při pracích na poli. Policisté místo zajistili, zjistili, že by se mělo jednat o dělostřelecký granát, což potvrdil přivolaný policejní pyrotechnik, který si munici převzal k bezpečné likvidaci.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

11. 10. 2017

vytisknout  e-mailem