Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Den policie 2017

KŘP Moravskoslezského kraje 

V sobotu dne 17. června 2017 moravskoslezští policisté připravili pro širokou veřejnost již každoroční akci „Den policie“, která se uskutečnila tradičně na Slezskoostravském hradě v Ostravě.

Velké poděkování náleží generálním partnerům akce, Moravskoslezskému kraji a Statutárnímu městu Ostrava.
Prostory hradu se staly svědky slavnostního zahájení, jehož součástí bylo také složení slavnostní služebního slibu novými policisty. Celkem čtyřiadvacet policistů a policistek ve věku od dvaceti do šestatřiceti let rozšířilo řady svých kolegů na územních odborech krajského ředitelství.
V druhé části slavnostního zahájení ředitel moravskoslezské policie plukovník Tomáš Kužel a brigádní generál Petr Petřík, náměstek policejního prezidenta, předali nominovaným služební medaile „Za zásluhy o bezpečnost“, „Za věrnost I. stupně“, „Plaketu Policie ČR“; „Čestné medaile“. Primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura převzal ocenění za aktivní spolupráci s organizačními články krajského ředitelství v oblasti prevence a boje s kriminalitou.
Poté se již rozběhl přichystaný bohatý program policistů, strážníku Městské policie Ostrava, vězeňské služby, záchranářů a dalších účastníků. Pro stovky návštěvníků, které neodradilo nepříznivé počasí, byly jistě poutavé dynamické ukázky speciální pořádkové jednotky, policistů oddělení hlídkové služby, policejních kynologů se svými služebními psy a další. K hojně navštěvovaným patřily také statické ukázky služby dopravní policie, kriminalistických techniků, policistů oddělení tisku a prevence.
Letošní ročník byl věnován podstatnou měrou seniorům. V průběhu dne jim policisté předčítali z knihy Černá kronika aneb ze soudních síní. Tato kniha vznikala jako součást preventivně informačního projektu krajského ředitelství a spolupodílí se především na větší informovanosti této věkové skupiny. Prezentaci svých služeb si pro seniory přichystaly také vzdělávací a neziskové organizace.
Poděkování za spolupráci patří všem zúčastněným, především záchranářům, hasičům, strážníkům městské policie, vojákům, vazební věznici v Ostravě a dalším, kteří již tradičně dotváří atraktivní atmosféru na dnech policie v Ostravě.  

Pokud by někdo chtěl rozšířit řady moravskoslezských policistů a v dalších letech se již účastnit této akce aktivně, nalezne veškeré informace o přijetí do služebního poměru na přiloženém linku http://www.policie.cz/clanek/slozili-sluzebni-slib-52284.aspx.


por. Bc. Richard Palát
komisař I STP Ostrava

vytisknout  e-mailem