Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Konference "Fenomén doby - KYBERKRIMINALITA"

ÚSTECKÝ KRAJ - Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje i v letošním roce uspořádalo konferenci k novodobému fenoménu kyberkriminality. 

Dne 17. 5. 2017 v prostorách hotelu Cascade v Mostě byla Krajským ředitelstvím policie Ústeckého kraje, Oddělením tisku a prevence realizována konference s názvem „Fenomén doby – KYBERKRIMINALITA“. Záštitu nad konferencí převzal plk. Mgr. Jaromír Kníže, ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Úvodní slova zazněla z úst náměstka krajského ředitele pro Službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Zbyňka Dvořáka, který poukázal na rizika spojená s kyberkriminalitou: "S 21. stoletím fenomén kyberkriminality a rizik s tím souvisejících se promítá i do statistických čísel policie, zasahuje do všech oblastí trestné činnosti, tak jak jsme jí doposud znali. Je nasnadě, že pohled na práci policie se do budoucna, vzhledem k rozvoji komunikačních a informačních technologií, bude měnit". Neopomněl zmínit, že důležitým aspektem je prevence a všeobecná informovanost široké veřejnosti.

Hlavním cílem této konference bylo podívat se na kyberkriminalitu s širšího pohledu a poskytnout tak 120 účastníkům z řad pedagogů a policie představu o tomto fenoménu.

Přednášejícími byli Mgr. Markéta Kalousková a pplk. Mgr. Pavel Tulej  z Policejního prezídia ČR, Věra Mikušová z CZ.NIC, Dalibor Zdislav Chvátal z finančního serveru Měšec.cz, JUDr. Klára Kořínkova, Ph.D. – advokátka a Martin Kožíšek z portálu Seznam.cz.

Ohlasy k této konferenci jsou velice pozitivní, a to jak z řad zúčastněných pedagogů, tak i policistů. V souvislosti s tímto fenoménem panovala shoda, že informací není nikdy dost a je potřeba vědět a znát, jak s nimi nakládat.

Projekt je finančně podpořen Evropskou unií Interreg VA/2014-2020, projekt EU číslo 100 253 277 - Zlepšení bezpečnosti v česko-saském příhraničí pomocí koordinované práce s veřejností.

Ústí nad Labem 19.5.2017
por. Mgr. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Konference 6

Konference 6 

Detailní náhled

Konference 5

Konference 5 

Detailní náhled

Konference 4

Konference 4 

Detailní náhled

Konference 3

Konference 3 

Detailní náhled

Konference 2

Konference 2 

Detailní náhled

Konference 1

Konference 1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem