Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

První prázdninový víkend

PARDUBICKÝ KRAJ - Jaká byla nehodovost o prvním víkendu o prázdninách? 

První prázdninový víkend na silnicích v Pardubickém kraji byl o něco příznivější než rok loňský. V letošním roce došlo k 20 dopravním nehodám, což je o tři méně než vloni a nižší číslo o dvě osoby policisté vykazují i v případě těžkých zranění. Za první prázdninový víkend utrpěly těžká zranění dvě osoby, v obou případech to byli cyklisté.

První nehoda se stala v pátek odpoledne v obci Komárov na Pardubicku, kdy se devítiletý chlapec na jízdním kole vyjíždějící z vedlejší silnice střetl v prostoru křižovatky s vozidlem VW Crafter. Malý cyklista utrpěl velmi vážná poranění především hlavy, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. Druhým těžce zraněným cyklistou byl v sobotu v podvečer 37letý muž, který jel na svém jízdním kole pod vlivem alkoholu (1,2 promile), a který při jízdě obcí Česká Rybná narazil do sloupu elektrického vedení. Při nehodě utrpěl těžká zranění, se kterými byl hospitalizovaný v nemocnici.

Dále bylo za uplynulý víkend zraněno 7 osob lehce (o jednoho méně než vloni), v jednom případě byl u účastníka nehody zjištěn alkohol v dechu (tako o jednu osobu méně než vloni) a hmotná škoda se vyšplhala na 366.000 korun, což je podstatně nižší číslo než minulý rok, kdy škoda dosáhla částky 1.173.000 korun.

3. červenec 2017
por. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem