Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Den PČR v Olomouci

OLOMOUCKÝ KRAJ - Pro veřejnost byl připraven bohatý program plný dynamických ukázek z policejních činností. 

Letošní oslavy Dne policie se nesou v duchu významného výročí, neboť sbor v této moderní podobě existuje již pětadvacet let. Olomoučtí policisté si v úterý 14. června 2016 společně s veřejností připomněli toto jubileum v prostorách Korunní pevnůstky v Olomouci.

V dopoledním programu policisté nejdříve uctili minutou ticha památku policistů, kteří naplnili heslo „Pomáhat a chránit“ a za ochranu naší společnosti a jejích hodnot zaplatili cenu nejvyšší, a to vlastním životem. Poté následovalo oceňování policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Ti nejlepší si z rukou ředitele služby pořádkové policie policejního prezídia plk. doc. Ing. Martina Hrinka Ph.D., MBA a ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plk. Mgr. Tomáše Landsfelda převzali ocenění v podobě medailí.

V odpoledních hodinách pak byl pro veřejnost připraven bohatý program plný dynamických ukázek z činnosti policejních kynologů, jízdní policie, pyrotechniků, pořádkové a dopravní policie, ale i statické expozice techniky, výzbroje a výstroje současné policie, které vhodně doplnila přehlídka historických vozidel a uniforem používaných v dobách před vznikem Policie ČR. Pro děti byl připraven doprovodný program s celou řadou soutěží a různých atrakcí, jako například skákací hrad, malování na obličej, laserová střelnice a mnoho dalších. Mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou slavnostní odpoledne zpříjemnil koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se sólisty Ivanou Brožovou a Tomášem Savkou. Závěrem dne proběhlo vyhodnocení soutěží a nejlepší účastníci obdrželi ceny, které do soutěže věnovali sponzoři akce.

¨

 

Fotogalerie zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

por. Ing. Josef Bednařík
 

vytisknout  e-mailem