Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté se zaměřili na motocyklisty v lesích

JABLONECKO - Rychnovští policisté se opět zaměřili na řidiče motocyklů a čtyřkolek v lesích na svém teritoriu. 


Minulý týden ve dnech 27. až 30. září na teritoriu Obvodního oddělení Rychnov u Jablonce nad Nisou probíhala bezpečnostní akce zaměřená na řidiče motocyklů a čtyřkolek jezdících v lesních porostech. Několik policejních hlídek během tohoto opatření dokumentovalo jednání těchto motorkářů a na základě zjištěných informací i poznatků provedly jejich následné kontroly. Například ve čtvrtek odpoledne rychnovští policisté zaznamenali pohyb motocyklistů na terénních strojích na soukromých pozemcích v katastru obce Maršovice. V dané oblasti tak provedli kontrolu pěti dospělých osob, třech motocyklů, třech osobních vozidel a dvou přívěsných vozíků. Během této kontroly byli tyto osoby upozorněny, že se pohybují na soukromém pozemku, které svým jednáním poškozují a dopouští se tím přestupkového jednání. Navíc na místo, kde byli kontrolovány, přijely lesní cestou, čímž porušily i zákon o lesích. Na toto protiprávní jednání byly policejní hlídkou upozorněny a vyzvány, aby tohoto zanechaly a soukromý pozemek opustily.

Celý případ i nadále šetří policisté z Obvodního oddělení v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Předmětem tohoto šetření je samozřejmě i vyčíslení škody ze strany majitele poškozeného pozemku. Po jeho ukončení bude celá věc oznámen orgánům státní správy lesů a životního prostředí k jejich dalšímu šetření.

Uvedené několikadenní bezpečností opatření nebylo v letošním roce svým charakterem první a zcela jistě další budou v závěru motocyklistické sezóny následovat. Policisté z Obvodního oddělení v Rychnově u Jablonce nad Nisou budou oblasti, kde se řidiči s terénními motocykly pohybují, nadále monitorovat i mimo těchto speciálních bezpečnostní opatření v rámci běžného výkonu služby.


4. 10. 2017
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem