Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Dvě dopravní nehody v jeden den

SEMILSKO - Začátkem tohoto týdne se na Jilemnicku srazil „osobák“ s autobusem. O několik hodin později vyjížděli policisté ke střetu auta se srnou. 

V pondělí v osm hodin ráno jela řidička s vozidlem značky Mazda 323 ve směru od Levínské Olešnice na Novou Paku. Za železničním nadjezdem před sebou spatřila protijedoucí autobus a začala prudce brzdit. Přitom dostala s autem smyk a vyjela do protisměru. Řidič autobusu se snažil střetu zabránit, a proto najel na pravou krajnici. Přesto došlo ke střetu, při kterém utrpěla žena za volantem zranění. Po ošetření se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Také u řidiče autobusu byla dechová zkouška na alkohol negativní. Celková škoda byla vyčíslena na částku 40 000 korun.

0100SM23.JPG

 

 

0100SM08.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tentýž den hodinu po poledni došlo v sousední obci Bukovina u Čisté k dopravní nehodě, kdy řidičce jedoucí od Studence na obec Čistá u Horek vběhla do cesty srna. Po střetu srna z místa odběhla a ke zranění osob nedošlo. Výsledek dechové zkoušky na alkohol byl u ženy za volantem negativní. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 15 000 korun.

8. 3. 2016
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

 

vytisknout  e-mailem