Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

ZAČALI JSME SPOLU KOLAMA DOLŮ

Projížďka z Deštného i výcvik na polygonu dopadl výborně... :-) 

AKTUALIZACE

Tak... preventivní projekt „Začněme spolu, aneb kolama dolů“ v Hradci Králové je u konce. Všechno vyšlo tak jak mělo, nálada i počasí báječné.

Společná jízda z Deštného dopadla na výbornou a dle slov zúčastněných vedla vskutku pěknou krajinou. Naprostá většina motorkářů jízdu absolvovala v reflexních „kšandách“, které od policistů dostali společně s náležitým poučením na startu. Po příjezdu na polygon Dopravního výukového centra S-drive v Hradci Králové začala další část sobotního setkání. V úvodu k motorkářům promluvil šéf dopravních policistů v České republice plk. Mgr. Tomáš Lerch a ředitel Krajského ředitelství police Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka, kteří oba velmi pozitivně zhodnotili společnou jízdu a popřáli motorkářům mnoho bezpečných motokilometrů. Dále k vyznavačům jedné stopy promluvili šéfinstruktoři S-drivu s náležitým poučením co zde zažijí, co bude k dispozici a jak se bezpečně chovat.

Po přivítání a náležitém poučení se všichni motorkáři prakticky seznámili s okruhem, po kterém v průběhu odpoledne kroužili a na určených místech si odbočili na cvičná stanoviště. Na těchto si prakticky pod vedením instruktorů zkoušeli důležité prvky bezpečné jízdy. Součástí polygonu byla i trať „terénní“, na kterou zavítali její příznivci, Mimo okruh polygonu si motorkáři vyzkoušeli otočný simulátor motorového vozidla a získali řadu cenných informací od pracovníků BESIP. Dále si prohlédli více jak deset policejních motocyklů různých značek, včetně historických kousků, zastavovací pás, či absolutní novinku v podobě tzv. monokuláru, který používají dopravní policisté k odhalování protiprávního jednání na opravdu velkou vzdálenost. Měli možnost si zvážit svůj motocykl, okouknout policejní stíhačky zn. Škoda Superb tzv. „SUPY“, terénní čtyřkolku, nebo si zkusit pohyb v brýlích simulujících ovlivnění alkoholem či drogami.

Hojnou účast pozorných posluchačů měly dvě praktické přednášky a ukázky činnosti vojenského profesionálního lektora první pomoci ohledně hlavních zásad poskytování pomoci včetně manipulace s přilbou motorkáře po dopravní nehodě.

Odpoledne bylo plné aktivit, mezi kterými si ale všichni našli chvíli na dobré občerstvení, u kterého se v nemalém procentu sešli policisté a motorkáři na kus řeči.

Všem zúčastněným děkujeme a za rok se zase někde u nás v kraji "sklouznem" kolama dolů, protože v daném projektu, který ještě v České republice zavítá na dalších 6 míst hodláme pokračovat.

Mmoho fotografií je níže v článku, časem se objeví odkaz na profesionální snímky z této akce paní fotografky Soni Lechnerové.

Další informace a fotografie o akci  rovněž na policejním FACEBOOKU nebo TWITTERU

____________________________________________________________________________________________

I v Královéhradeckém kraji vyrazí policejní motorkáři společně s dalšími vyznavači jedné stopy na společnou jízdu a zahájí tak společně letošní sezónu.


Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR,  je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.
Projekt v České republice odstartuje 22. dubna 2018 a do  realizace se zapojí všechna výcviková centra v České republice, která se zabývají výukou bezpečné jízdy.

U nás v Královéhradeckém kraji se setkáme 5. května 2018. Nejprve se sejdeme v 09:00 h na parkovišti v Deštném v Orlických horách pod "Martou II" (50.3006894N, 16.3601286E), odkud v 10:00 vyjedeme na cestu, jejíž cíl bude v Hradci Králové. Konkrétně v areálu letiště v dopravně výcvikovém centru S-Drive zhruba kolem 12:00. Zde se setkáme s těmi motorkáři, kteří s námi na jízdu z Deštného nevyrazili. Trasa vyjížďky dle slov šéfa dopravních policistů v kraji plk. Ing. Petra Duška, který se sám vyjížďky bude účastnit, povede z Deštného směrem na Orlické Záhoří a dále do cíle po oblíbené trase motorkářů převážně po silnicích II. třídy v rámci zvláštního užívání.

Na jednotlivé jízdy se můžou účastníci hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie ČR. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 200 účastníků.

Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím

uživatelského jména: Kola-2018  a hesla: Kola-2018.

PŘIHLÁŠENÍ NA SPOLEČNOU JÍZDU

Ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka a další policisté nejen z MOTOTEAMU se těší na společnou vyjížďku a setkání na polygonu v podobě uvolněné atmosféry v rámci tohoto preventivního projektu, který se dle slov ředitele služby dopravní policie plk. Ing. Tomáše Lercha stane každoroční jarní tradicí.

www.facebook.com/events...

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem