Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Začněme spolu aneb kolama dolů

Sejdeme se 5. května v 9 h v Deštném a potom ve 12 h v Hradci Králové. 

I v Královéhradeckém kraji vyrazí policejní motorkáři společně s dalšími vyznavači jedné stopy na společnou jízdu a zahájí tak společně letošní sezónu.


Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR,  je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.
Projekt v České republice odstartuje 22. dubna 2018 a do  realizace se zapojí všechna výcviková centra v České republice, která se zabývají výukou bezpečné jízdy.

U nás v Královéhradeckém kraji se setkáme 5. května 2018. Nejprve se sejdeme v 09:00 h na parkovišti v Deštném v Orlických horách pod "Martou II" (50.3006894N, 16.3601286E), odkud v 10:00 vyjedeme na cestu, jejíž cíl bude v Hradci Králové. Konkrétně v areálu letiště v dopravně výcvikovém centru S-Drive zhruba kolem 12:00. Zde se setkáme s těmi motorkáři, kteří s námi na jízdu z Deštného nevyrazili. Trasa vyjížďky dle slov šéfa dopravních policistů v kraji plk. Ing. Petra Duška, který se sám vyjížďky bude účastnit, povede z Deštného směrem na Orlické Záhoří a dále do cíle po oblíbené trase motorkářů převážně po silnicích II. třídy v rámci zvláštního užívání.

Na jednotlivé jízdy se můžou účastníci hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie ČR. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 200 účastníků.

Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím

uživatelského jména: Kola-2018  a hesla: Kola-2018.

PŘIHLÁŠENÍ NA SPOLEČNOU JÍZDU

Ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka a další policisté nejen z MOTOTEAMU se těší na společnou vyjížďku a setkání na polygonu v podobě uvolněné atmosféry v rámci tohoto preventivního projektu, který se dle slov ředitele služby dopravní policie plk. Ing. Tomáše Lercha stane každoroční jarní tradicí.

www.facebook.com/events...

vytisknout  e-mailem