Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Krádeže, zatajení věci

Bruntál - a další události z okresu 

Měl odcizit jízdní kolo i telefon

Policejní komisař SKPV Krnov zahájil v těchto dnech trestní stíhání 40letého muže z přečinu krádeže. Je mu kladeno za vinu, že v lednu letošního roku měl ze stojanu na jízdní kola u jedné z restaurací na ulici Opavská v Krnově odcizit jízdní kolo Author. Dále měl o tři dny později v objektu na ulici Sokolovská požádat obsluhu šatny o donesení léků na bolest hlavy a využít nepřítomnosti pracovníka a z poličky šatny odcizit mobilní telefon. Přístroj pak měl hodit do řeky a bicykl byl policisty zajištěn, když ho chtěl obviněný prodat. Svého jednání se měl dopustit i přes skutečnost, že byl v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Způsobená škoda přesahuje 4 tisíce korun. Nyní obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše tří let.

Zatajení nálezu

Setkáváme se s případy, že majitelé vytratí své věci, které někdo nalezne, ale nezachová se správně a věc místo toho, aby jí vrátil majiteli či ji odevzdal na obecní či městský úřad, tak si ponechá. Dopouští se však protiprávního jednání.

Bohužel se s takovým jednáním setkala i 14letá slečna, která cestovala dne 26. 2. 2017 autobusem z Karlovy Studánky do Vrbna pod Pradědem. Při vystupování jí z kapsy bundy vypadl mobilní telefon v hodnotě 11 tisíc korun. Ihned po zjištění, že mobilní telefon nemá, s matkou následovaly autobus, který dojely v Bruntále. Autobus prohlédly, ale mobilní telefon již nenalezly. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin zatajení věci a pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Poškození vozidel

V době od 24. do 26. 2. 2017 v Krnově na ulici Maxima Gorkého a Seifertova poškodil prozatím neznámý pachatel čtyři zaparkovaná vozidla tím, že do laku na různých místech vytvořil rýhy. Způsobená škoda prozatím činí 14 tisíc korun.

Vloupání do rodinného domu

Krnovští policisté prověřují případ vloupání do rodinného domu na ulici Poštovní. Prozatím neznámý pachatel vnikl v době od 19. do 22. 2. 2017 násilně do rodinného domu, který prohledal. Odcizil fotoaparát, videokameru a další věci. Způsobená škoda přesahuje 12 tisíc korun.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

28. 2. 2017

vytisknout  e-mailem