Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Kontrola na nelegální zaměstnance překvapila

Jihočeský kraj -Výsledek razie v jedné z prachatických firem překvapil i policisty, šedesát cizinců bude pravděpodobně vyhoštěno. 

V úterý (5. 9. 2017) byla policisty odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje ve spolupráci s inspektory inspekce nelegálního zaměstnávání  Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a kraj Vysočinu provedena společná bezpečnostní a kontrolní akce. Specialisté cizinecké policie kontrolovali oprávněnost a dodržování podmínek pobytu cizinců, potírání trestné činnosti související s nelegální migrací, pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách a také se zaměřili na odhalování padělaných a pozměněných cestovních dokladů.

Kontrola byla provedena v objektu jedné výrobní společnosti na Prachaticku. V rámci bezpečnostní akce bylo zkontrolováno bezmála dvě stě osob, z toho osmdesát cizinců. U šedesáti cizinců převážně z Ukrajiny bylo zjištěno podezdění z porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky a zákona o zaměstnanosti. S těmito cizinci bylo cizineckou policií na místě zahájeno správní řízení ve věci vyhoštění. Jeden cizinec se policistům při kontrole prokázal padělkem dokladu totožnosti Rumunska. Je proto trestně stíhán pro podezření z přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny, zároveň bude pravděpodobně rozhodnuto o jeho vyhoštění z území členských států Schengenského prostoru.  

Pracovníci oblastního inspektorátu práce se zaměřili na kontrolu výkonu nelegální práce cizinců a na plnění povinností zaměstnavatelů na úseku zaměstnanosti. Oblastní inspektorát zkontroloval výkon práce sto sedmi osob. Z tohoto počtu bylo celkem šedesát cizinců, a to zejména z Ukrajiny. Dále se jednalo o výkon práce občanů Slovenské republiky, Státu Mongolsko a Rakouské republiky. Na kontrolovaném pracovišti se výkonu práce účastnily zaměstnanci různých dodavatelských a subdodavatelských společností, proto inspektoři oblastního inspektorátu zahájili celkem šest kontrol s různými subjekty. Pro nepřehlednost vzájemných obchodních a dodavatelských vztahů nemusí být tento počet zahájených kontrol konečný. V současné době probíhají další kontrolní úkony k prověření skutečností zjištěných při kontrole.  

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner - PČR

Mgr. Dagmar Plocková Mahrová - SUIP

6. září 2017

vytisknout  e-mailem