Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Kontrola dodržování nových pravidel překvapila

SMRŽICE - Chodci i cyklisté měli vše v pořádku. 

Jednou z priorit policistů územního odboru Prostějov pro rok 2016 jsou nemotorizovaní účastníci provozu na pozemních komunikacích. V souladu s touto prioritou jsme ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP a zástupci společnosti Generali uspořádali dnes v době od 5:30 do 7:00 hodin preventivní akci zaměřenou právě na tuto skupinu účastníků silničního provozu. Uvedené organizace již od minulého roku na Prostějovsku společně realizují projekt „Zviditelnění nemotorizovaných účastníků silničního provozu“, tedy chodců a cyklistů.

Při dnešní akci byl hlavní důraz kladen na chodce, pro které nově od 20. února letošního roku platí, že pohybují-li se po vozovce mimo obec za snížené viditelnosti a v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, jsou povinni mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu, tedy takové, které odráží dopadající světlo. Tyto prvky pak musí být umístěny tak, aby byly pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích viditelné.

Místo pro konání akce bylo vybráno s důrazem na pohyb chodců právě mimo obec a v místě bez veřejného osvětlení. Z těchto důvodů se akce realizovala na okraji obce Smržice, kudy do blízkého firemního areálu chodí množství chodců.

Během akce měli policisté možnost zkontrolovat celkem 18 chodců a 12 cyklistů. Příjemným zjištěním bylo, že u žádné z kontrolovaných osob nebyly zjištěny závažnější nedostatky. Spíše naopak, všichni chodci byli vybaveni tak, že splňovali i nově zavedené zákonné podmínky a v několika případech byli vybaveni dokonce reflexními vestami. Všichni kontrolovaní obdrželi jako poděkování drobné dárky preventivního charakteru.

por. Bc. František Kořínek

2. března 2016

Odkazy do noveho okna

1 IMG_6899

1 IMG_6899 

Detailní náhled

2 IMG_6900

2 IMG_6900 

Detailní náhled

3 IMG_6904

3 IMG_6904 

Detailní náhled

4 IMG_6905

4 IMG_6905 

Detailní náhled

5 IMG_6915

5 IMG_6915 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem