Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Kancelář infocentra na Fügnerově ulici posprejoval 22letý mladík

LIBEREC - Na policejní služebně se musel za své jednání v sobotu 30. září 2017 zpovídat 22letý mladík. 

Zřejmě se chtěl 22letý mladík  posilněn alkoholem v nočních hodinách  trochu pobavit, místo toho však skončil v policejní cele, kde asi tolik zábavy nebylo.

V sobotu 30. září 2017 hlídka Městské policie Liberec zadržela v centru města Liberci, na ulici Fügnerova u terminálu MHD dva mladíky, kdy jeden z nich postříkal sprejovou barvou červené barvy skleněnou stěnu o rozměrech 100 x 250 cm infocenta Dopravního podniku města Liberece. Na skleněné stěně vytvořil sprejem nápis "EPS" o rozměrech 90 x 70 cm. Mladík si naivně myslel, že ho v jeho zábavě nikdo nesleduje, ale to se náramně mýlil. Druhý z mladíků ho doprovázel.  Zbytek noci tak strávili oba v policejní cele. Ještě před tím u nich policisté provedli orientační dechové zkoušky na alkohol, které byly v obou případech pozitivní. U mladíka, který sprejoval, ukázala naměřená hodnota přes 1,5 promile, u druhého mladíka byla hodnota do 1,5 promile. Oba mladíci byli po vystřízlivění a provedených úkonech propuštěni na svobodu. K posprejování stěny se doznal 22letý mladík.

Nasprejovaný nápis se nakonec pořadilo ze stěny odstranit, kdy na majetku nebyla způsobena žádná škoda.

V uplynulých dnech sdělili policisté z obvodního oddělení Liberec - Centrum ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření pouze tomu mladíkovi, který na kancelář sprejoval. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který mu nyní hrozí až jednoletý trest odnětí svobody.
 

5.10.2017
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem