Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 6. října 2017

Opava - Preventivní programy Policie České republiky - besedy a prezentace práce pro seniory 

Preventivní programy Policie České republiky - besedy a prezentace práce pro seniory

První den v měsíci říjnu každoročně patří Mezinárodnímu dni seniorů, což bývá slaveno na různých místech, různými způsoby a za přispění různých organizací. Ani policisté Policie České republiky nezůstávají v této činnosti pozadu a v období Svátku seniorů ve větší míře pořádají a účastní se besed, seminářů, přednášek a prezentačních akcí, jenž jsou tedy převážně zaměřené na tuto cílovou skupinu obyvatelstva.

Komisař oddělení tisku a prevence společně s policistou z dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě a se svým kolegou z obvodního oddělení Opava uplynulou středu 4. října 2017 přijal pozvání představitelů Národního památníku 2. světové války v Hrabyni, aby pohovořil o své práci s přítomnými seniory v rámci akce „Den Seniorů“. Třicítka zájemců tak mohla po dobu více jak jedné hodiny debatovat se strážci zákonů ohledně jejich pracovní činnosti, o kriminalitě a její prevenci, o trestné činnosti páchané na lehce zranitelných osobách a na osobách seniorského věku.

Policisté územního odboru Policie České republiky v Opavě budou také v náhradním úterním termínu 10. října letošního roku přítomni velké akce Magistrátu města Opavy s názvem „Den Seniorů“, která se koná u budovy Hlásky na Horním náměstí v centru Statutárního města Opavy a kde budou mimo jiné přítomny všechny složky Integrovaného záchranného systému. Opavští policisté si pro tento den připravili tři stanoviště, a to dopravního inspektorátu, obvodního oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování. Jednotliví policisté zde představí problematiku své každodenní práce, budou prezentovat výstroj a výzbroj této ozbrojené složky a rovněž budou připraveni odpovídat seniorům i široké veřejnosti na jejich případné dotazy. Lidé tak například uvidí v praxi dennodenní činnost kriminalistického technika, provádění orientačních dechových zkoušek a testů na návykové látky při silničních kontrolách, bude se probírat zdravotní způsobilost při řízení motorových vozidel, platnost řidičských průkazů a lékařských prohlídek, viditelnost chodců za nesnížené a hlavně za snížené viditelnosti, memento výrazu „absolutní přednost chodců“, „šmejdi“, případy „vnuk“, podomní prodejci, krádeže a podvody na osobách důchodového věku.

V tento den, tedy 10. října v době od třinácti do patnácti hodin proběhne v kulturním domě v obci Otice beseda opavských policistů s přibližně stovkou osob, jenž jsou sdruženy v organizaci Svaz tělesně postižených Opava-Kylešovice. Celá beseda se bude nést v duchu výše uvedených témat a odpovědí na zvídavé otázky přítomných účastníků. I v dalších dnech, týdnech a měsících budou obdobné aktivity pokračovat napříč celým opavským okresem.

  

  

  

Opava 6. října 2017

por. Bc. René Černohorský

komisař

Tel.:      +420 974 737 209

Mobil:   +420 602 161 744

+420 773 999 049

E-mail:  rene.cernohorsky@pcr.cz

krpt.op.tisk@pcr.cz

Intranet:rene.cernohorsky@pcr.cz

www.policie.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

kancelář ředitele krajského ředitelství

oddělení tisku a prevence

Hrnčířská 22

746 25 Opava

vytisknout  e-mailem