Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 3. února 2016

Opava - Další výjezd policejního pyrotechnika na Opavsko k nálezu staré nevybuchlé munice a další... (5 případů) 

 

Případ vloupání do hlučínské prodejny má na vědomí místní 32letá žena

Od začátku letošního roku policisté z hlučínského obvodního oddělení prověřovali oznámení o vloupání do prodejny second-handu na ulici Ostravské v Hlučíně, kdy byla odcizena finanční částka na hotovosti ve výši 60 tisíc korun a na zařízení prodejny vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 7 tisíc korun. Ke skutku mělo dojít v časovém rozmezí od 2. do 7. ledna 2016.

V těchto dnech byla jako pachatelka přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci ustanovena místní 32letá žena, která se ke svému protiprávnímu jednání majetkového charakteru hlučínským policistům doznala, a ve zkráceném přípravném řízení jí bylo sděleno podezření z této trestné činnosti.

 

Notebook z kanceláře opavské společnosti odcizil 21letý muž z Opavy

Dne 2. února 2016 policisté z obvodního oddělení v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se měl dopustit místní 21letý muž tím, že kolem půl desáté dopoledne předchozího dne vstoupil do nezajištěné kanceláře jedné ze soukromých společností v činžovním domě na ulici Lidické v Opavě, přičemž využil chvilkové nepozornosti zaměstnanců a odcizil zde volně odložený notebook v hodnotě 4 800 korun.

Toto protiprávní jednání majetkového charakteru bylo následně objasněno opavskými policisty a lustracemi v dostupných evidencí bylo zjištěno, že se u výše uvedeného 21letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě pro přečin krádeže, za což mu byl uložen trest obecně prospěšných prací o výměře 300 hodin, které do současné doby nevykonal.

 

Vloupání do osobního automobilu na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách

V době kolem páté hodiny odpolední dne 2. února letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na parkovišti nákupního centra na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže tím, že se vloupala do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia. Z automobilu byla následně odcizena taška s notebookem značky Dell černé barvy, s nabíječkou, s bezdrátovou myší a s mobilním telefonem značky Sony Xperia M2, vše v hodnotě 30 tisíc korun. Případ nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Další výjezd policejního pyrotechnika na Opavsko k nálezu staré nevybuchlé munice

Chvíli před půl čtvrtou odpolední dne 2. února 2016 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámila 44letá žena, že v lesním porostu na katastrálním území obce Komárovské Chaloupky nalezla nějaký předmět, který vypadá jako munice z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí do příjezdu policejního pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k bezpečnému znehodnocení odvezl torzo nevybuchlé dělostřelecké miny ráže 82 mm.

 

Muž a žena přistiženi při krádeži zboží v opavském supermarketu

Kolem půl sedmé podvečerní dne 2. února 2016 byla policejní hlídka z opavského obvodního oddělení přivolána do supermarketu na ulici Dukelské v Opavě s tím, že zde byly zadrženy dvě osoby při krádeži volně vystaveného zboží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že 18letá žena z Opavska po předchozí domluvě s 19letým mužem z Opavy odcizila cukrovinky a energetický nápoj, vše v hodnotě 483 korun, přičemž si vše uschovala do kabelky a bez úhrady prošla přes pokladní zónu. Výše uvedený muž rovněž dále odcizil několik kusů čokoládových vajíček v hodnotě 329 korun a i on byl za pokladnami prodejny zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby.

Oba pachatelé protiprávního jednání majetkového charakteru byli následně předvedeni do budovy opavských policistů, kdy lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že se u mladé ženy jedná o recidivu, neboť v posledních třech letech byla pravomocně odsouzena a potrestána rozsudkem Okresního soudu v Opavě pro přečin krádeže k podmínečnému trestu odnětí svobody v délce osmi měsíců, se zkušební dobou do listopadu roku 2017. U jmenovaného muže se v dané záležitosti jedná o přestupek proti majetku.

 

Opava 3. února 2016

 

por. Bc. René Černohorský

komisař

skupina tisku a prevence Opava

Tel.: 974 737 209

Mobil: +420 602 161 744

           +420 773 999 049

 

 

 

vytisknout  e-mailem