Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 10. října 2017

Opava - Umístění silně podnapilých mužů na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a další... (4 případy) 

Odcizení pracovního a stavebního nářadí a zařízení na Opavsku

Okolo čtvrté hodiny odpolední 5. října 2017 doposud neznámý pachatel spáchal v Hradci nad Moravicí, část Jakubčovice přečin krádeže tím, že z chodníku u objektu místní hasičské zbrojnice odcizil volně odloženou benzínovou vibrační desku modré barvy, čímž byla poškozené právnické osobě z Bruntálu způsobena škoda ve výši 60 tisíc korun. Tento majetkový trestný čin prověřují policisté z obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené věci lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hradecké policejní číslo 974 737 731.

Policisté z obvodního oddělení ve Vítkově nyní rovněž prověřují protiprávní jednání majetkového charakteru, kterého se v noční době ze 4. na 5. října letošního roku dopustila doposud neznámá osoba tím, že se vloupala do rozestavěné budovy domova důchodců na ulici Dukelské v Budišově nad Budišovkou, odkud po odmontování odcizila celkem 23 kusů vodovodních stojánkových baterií, přičemž poškozené organizaci vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 6 a půl tisíce korun. Kladné informace ve věci uvedeného přečinu krádeže, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Případy krádeží mobilních telefonů objasněny

Policisté územního odboru Policie České republiky v Opavě v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma mužům ve věku 18 a 21 let, kteří nezávisle na sobě odcizili mobilní telefonní přístroje.

K prvnímu případu došlo v pozdních večerních hodinách posledního srpnového dne letošního roku na ulici Dukelské v Hlučíně, kdy tehdy neznámý muž pod záminkou uskutečnění hovoru vylákal od poškozeného 17letého místního mladíka jeho mobilní telefon v hodnotě téměř 3 tisíce korun, který mu následně odmítl vrátit a z místa odešel neznámo kam. V následující den tento telefonní přístroj odevzdal v zastavárně a takto získanou finanční hotovost ve výši 1 200 korun použil pro svou vlastní potřebu. Případ objasnili hlučínští policisté, kdy lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že se u 18letého muže z Hlučína jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán Okresním soudem v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal na jaře letošního roku.

Také opavští policisté a kriminalisté objasnili případ krádeže mobilního telefonu, ke kterému došlo v odpoledních hodinách 6. října tohoto roku v parku mezi ulicemi Popská a Horní náměstí v Opavě. V té době poškozená 18letá žena z Opavy seděla na lavičce, když k ní přišel jí neznámý muž a z ruky jí vytrhl její mobilní telefon v hodnotě téměř 2 tisíce korun. Na její žádost při pronásledování alespoň vytáhl a na zem odhodil její SIM kartu a utekl neznámo kam. Následně byl jako pachatel tohoto protiprávního jednání majetkového charakteru ustanoven 21letý místní muž a jeho případná další trestná činnost je nadále v prověřování.

Umístění silně podnapilých mužů na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění

Policisté z opavského územního odboru v průběhu dne 8. října 2017 umístili na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění čtyři muže ve věku 27 až 63let, kteří se různým způsobem dopouštěli protiprávního jednání přestupkového i trestněprávního charakteru.

Tak například 27letý muž z Bruntálu v půl šesté ráno 8. října 2017 před nočním klubem na ulici Olomoucké v Opavě bezdůvodně fyzicky napadl 35letého místního muže, přičemž zranění mu nezpůsobil. Vzhledem k tomu, že byl agresor v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 1,9 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a celá záležitost je kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití a jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a přestupek proti veřejnému pořádku se těsně před sedmou hodinou podvečerní dopustil 63letý muž z Opavska, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi ulice Dukelské v Opavě, bezprostředně ohrožoval svůj život, zdraví a BESIP a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích spoluobčanů. Poněvadž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a dechová zkouška u něj prokázala hodnotu více jak 1,8 promile alkoholu v dechu, i on byl přivolanými policisty eskortován do zdravotnického zařízení.

Opavští dopravní policisté o půl hodiny později kontrolovali a následně zatkli v objektu bývalé firmy na ulici Zámecký okruh v Opavě 39letého muže z Opavy, na kterého vydal opavský Okresní soud příkaz k zatčení. Poněvadž byl tento hledaný muž v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu), skončil na „záchytce“ k vystřízlivění a poté byl předán příslušnému okresnímu soudci k dalším procesním úkonům.

Téhož dne chvíli po deváté hodině večerní byl vítkovskou policejní hlídkou umístěn na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění i 48letý muž z Budišova nad Budišovkou, neboť tento chvíli předtím, v silně podnapilém stavu, v místě společného bydliště na Halaškově náměstí v Budišově nad Budišovkou slovně napadal svou 46letou manželku. Orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 3,5 promile alkoholu v dechu. Tento případ je nyní prověřován jako přestupek proti občanskému soužití.

Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Chlebičov

V půl páté odpoledne 9. října 2017 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 43letý muž z Opavska, že před chvíli při výkopových prací u rodinného domu na ulici Komenského v Chlebičově nalezl nějaký kovový předmět, který vypadá jako munice. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení v Kravařích do příjezdu policejního pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k znehodnocení odvezl dělostřelecký granát ráže 76,6 mm pocházející z období 2 světové války.

Opava 10. října 2017

por. Bc. René Černohorský

komisař

Tel.:      +420 974 737 209

Mobil:   +420 602 161 744

+420 773 999 049

E-mail:  rene.cernohorsky@pcr.cz

krpt.op.tisk@pcr.cz

Intranet:rene.cernohorsky@pcr.cz

www.policie.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

kancelář ředitele krajského ředitelství

oddělení tisku a prevence

Hrnčířská 22

746 25 Opava

vytisknout  e-mailem