Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Bruntálska - 13. září 2016

Bruntál - Vážná dopravní nehoda osobních vozidel s chodkyní na katastru obce Třemešná a další... (6 případů) 

 

Kontroly podnapilých cyklistů na Bruntálsku

Policejní hlídka z rýmařovského obvodního oddělení chvíli po jedné hodině odpolední dne 10. září letošního roku stavěla na ulici Třída Hrdinů v Rýmařově 59letého místního muže, jedoucího na svém horském jízdním kole. Následnou orientační dechovou zkouškou bylo zjištěno, že tento cyklista je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami více jak 1,4 promile alkoholu v dechu.

Téhož dne okolo sedmé hodiny podvečerní jel 51letý muž z Krnova na svém jízdním kole po cyklostezce v úseku mezi Krnovem a obcí Chomýž, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení, sjel na přilehlé zorané pole a přes řídítka přepadl na zem. Při pádu si v obličeji způsobil zranění lehčího charakteru a přivolanou osádkou sanitního vozidla byl převezen do krnovské nemocnice, kde byl vyšetřen a jednorázově ošetřen. Šetření k dané záležitosti provedli policisté ze skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Bruntále, kteří orientační dechovou zkouškou u shora uvedeného muže prokázali hodnoty téměř 2,4 promile alkoholu v jeho dechu.

Oba případy budou po řádném zadokumentování postoupeny podle věcné příslušnosti do správní komise příslušných odborů dopravy k dalšímu projednání a opatření, poněvadž je zde důvodné podezření, že došlo k přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

 

Vloupání do přízemního bytu na ulici Vaškové v Krnově

V blíže neustanovené době mezi 6. a 10. zářím 2016 došlo k vloupání do přízemního bytu v jednom z bytových domů na ulici Vaškové v Krnově. Doposud neznámý pachatel svým protiprávním jednáním mající znaky přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody způsobil poškozené 33leté místní ženě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 22 tisíc korun, poněvadž odcizil finanční prostředky a šperky z bílého a žlutého kovu, a to tři řetízky, přívěšek a tři páry náušnic. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z krnovského obvodního oddělení, kteří kdykoli přijmou jakékoli poznatky, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo k nálezu odcizených věcí. Tyto informace lze telefonicky sdělit na policejní číslo 974 731 731.

 

Úmyslné poškození reklamních deštníků na hřišti v Horním Benešově

V odpoledních hodinách dne 11. září 2016 doposud neznámý pachatel vstoupil na volně přístupný pozemek fotbalového hřiště na ulici Nerudové v Horním Benešově a úmyslně zde poškodil dva restaurační reklamní deštníky s nápisem Radegast. Poškozením kovových konstrukcí a krycích látek vznikla poškozené místní soukromé firmě škoda ve výši 20 tisíc korun. Tento případ prověřují pro přečin poškození cizí věci policisté z obvodního oddělení v Bruntále, kteří kdykoli přijmou jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele. Pozitivní informace k objasnění věci lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

 

Vážná dopravní nehoda osobních vozidel s chodkyní na katastru obce Třemešná

Chvíli před půl devátou večer dne 11. září 2016 řídil 71letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Vaz na katastru obce Třemešná, přičemž na rovném neosvětleném úseku mimo obec uviděl bezprostředně před svým vozem, ve svém jízdním pruhu poblíž středu vozovky, jdoucí osobu, kdy na tuto situaci nestačil již nijak zareagovat a došlo tak ke střetu. Po nárazu přepadla 46leta žena z Krnova přes kapotu a čelní sklo na vozovku protisměrného jízdního pruhu. Řidič automobilu zapnul výstražná světla a zastavoval u pravého okraje vozovky. V té chvíli však byl objížděn ve stejném směru jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Renault Scénic, které řídila 30letá žena z Bruntálska. Osoby ležící na vozovce si však všimla na poslední chvíli, pro malou vzdálenost už nestačila na situaci nijak reagovat a najela na ležící ženu. Chodkyně byla na místě prvotně ošetřena přivolanou osádkou sanitního vozidla z Bruntálu a následně byla letecky transportována do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Jak bylo poté u lékařského personálu zjištěno, tak žena utrpěla zranění těžšího charakteru s nutností její hospitalizace v ostravské nemocnici. Orientační dechové zkoušky vyzněly u řidičů automobilů negativně, u chodkyně byl nařízen odběr krve při lékařském vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun.

 

Dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu v Krnově

Dne 12. září 2016 před jedenáctou hodinou dopolední řídil 58letý muž z Krnova osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Yeti, kdy při vyjíždění z vedlejší ulice nedal v prostoru křižovatky ulic Dělnická a Říční okruh v Krnově přednost po hlavní silnici jedoucímu motocyklu tovární značky Suzuki, který řídil 37letý muž z Krnova. K dopravní nehodě došlo při přejíždění z připojovacího jízdního pruhu do pruhu průběžného a způsob jízdy a míra zavinění je předmětem dalšího prošetřování a prověřování ze strany policistů skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Bruntále. Orientační dechová zkouška vyzněla u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 35 tisíc korun. Zranění lehčího charakteru bylo způsobeno motocyklistovi, jenž byl sanitním vozidlem převezen k lékařskému vyšetření a ošetření do krnovské nemocnice.

 

Odcizení mobilního telefonu z aktovky ve třídě jedné z bruntálských základních škol

V průběhu dopoledních hodin dne 12. září letošního roku doposud neznámý pachatel využil nepozornosti 12leté dívky a z její volně odložené aktovky ve třídě místní základní školy na ulici Školní v Bruntále jí odcizil mobilní telefon značky Samsung Galaxy S6 zlaté barvy v hodnotě 17 tisíc korun. Tento přečin krádeže prověřují policisté z obvodního oddělení v Bruntále, kteří žádají širokou veřejnost o pomoc při ustanovení osoby pachatele nebo o informace, které by vedly k nálezu odcizeného telefonního přístroje. Tyto skutečnosti lze kdykoli sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 

Opava 13. září 2016

 

por. Bc. René Černohorský

komisař

skupina tisku a prevence Opava

 

Tel.: 974 737 209

Mobil: +420 602 161 744

           +420 773 999 049

 

 

 

vytisknout  e-mailem