Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Hokejové utkání narušilo několik brněnských fanoušků

ZLÍNSKO: Výsledkem je 6 přestupků a 2 trestné činy.  

V neděli 24. ledna odehráli hokejisté Zlína a Brna na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně další utkání hokejové Tipsport extraligy. Utkání sledovalo více než šest tisíc diváků, z toho 354 fanoušků Komety Brno, na které dohlížela téměř stovka policistů, 25 strážníků a 85 členů bezpečnostní agentury. Policisté doprovázeli fanoušky už při příjezdu vlakem a dohlíželi na jejich příjezd autobusem a osobními vozidly.

Při samotném utkání napadli tři fanoušci hostujícího klubu tři členy ostrahy. Dva z útočníků byli pod vlivem alkoholu, jeden nadýchal dokonce více, než tři promile alkoholu. Všechny tři muže policisté zajistili a odvezli do policejní cely. Prověřujeme je pro přestupek proti občanskému soužití. Dalším přestupkem, kterým se zabýváme, je vhození zapálené dýmovnice na tribunu hostů. K posledním dvěma přestupkům proti občanskému soužití došlo po skončení zápasu. Prozatím neznámí pachatelé zranili jednoho člena bezpečnostní agentury padající závorou do hlavy a jednoho člena policejního antikonfliktního týmu zledovatělou koulí do oka. Protiprávním jednáním však stále nebyl konec. Krátce po skončení utkání, před sedmou hodinou večer, napadli dva fanoušci brněnských hokejistů u podchodu ve Zlíně dva čtrnáctileté chlapce z Kroměřížska, fanoušky Zlína. Vzali jim pletené šály hokejového klubu PSG Zlín, které měli omotané kolem krku. Jednadvacetiletého mladíka z Brna prověřujeme pro krádež s dvouletou trestní sazbou a šestnáctiletého chlapce z Brna pro loupež s pětiletou trestní sazbou, protože při odcizení šály použil výhrůžky a násilí a způsobil chlapci lehké zranění.

Policisté po utkání doprovodili na vlak do Otrokovic šedesát fanoušků hokejového klubu Kometa Brno. Vzhledem k tomu, že krátce před jeho odjezdem byl provoz na trati zastaven kvůli smrtelnému zranění muže, vlak odjel s více než hodinovým zpožděním, krátce před půl devátou.

 

 

25. ledna 2016, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem