Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme další oběti sexuálního obtěžování

Mladý muž v okolí Černého mostu sexuálně obtěžoval ženy. Jednu se dokonce pokusil znásilnit. Když se mu to nepovedlo, tak ji alespoň oloupil.  

Kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu objasnili čtyři případy sexuálního obtěžování žen v okolí Černého mostu v Praze 9. Všechny tyto delikty spáchané v období od konce října loňského roku do konce února letošního roku má na svědomí jeden mladík. Jeho agrese navíc s každou novou zkušeností gradovala. Zpočátku se pokoušel pouze o, mírně řečeno, nevhodný verbální kontakt se ženami, které ale později začal i sexuálně osahávat. V posledním případě se už neostýchal ženu povalit na zem, kde se z ní pokoušel strhnout oblečení. Když se poškozená bránila, udeřil jí několika ranami pěstí do obličeje. Jeho drzost navíc byla natolik velká, že se o tento zbabělý čin pokusil přímo na ulici uprostřed sídliště. Možná jen díky tomu ženu zachránil náhodný svědek, který reagoval na její křik. Násilník se poté v rychlosti snažil své oběti alespoň uloupit kabelku, u které však utrhnul poutka a tak z místa utekl s prázdnou. To mu ovšem nebylo nic platné, neboť hned druhý den si na něj kriminalisté „počíhali“ ve zmíněné lokalitě Prahy 9. Pak už netrvalo dlouho a operativní činností na místě podezřelého vypátrali a zadrželi.

Kriminalisté mladíka vzápětí obvinili z trestných činů loupež, výtržnictví a také ze znásilnění ve stadiu pokusu. V současné době je stíhán vazebně. Detektivové v této souvislosti zadokumentovali celkem čtyři případy, není ale vyloučené, že jich má na svědomí mnohem více.

S ohledem na probíhající úkony, konkrétně třeba rekognice, lze sdělit pouze to, že se se jedná o mladě vypadajícího muže snědé pleti, který takto obtěžoval ženy různé věkové skupiny v bezprostředním okolí Černého mostu.

Žádáme tímto ženy, které mají s takovým mladíkem obdobnou zkušenost, aby se policistům přihlásily na bezplatnou tísňovou linku 158.

Por. Bc. Iveta Martínková – 8. 3. 2016

vytisknout  e-mailem