Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Fotbalové utkání se neslo v poklidném duchu

ZLÍNSKO: Policisté zajišťovali klid v ulicích. 

Dnes odpoledne proběhlo fotbalové utkání mezi Zlínem a AC Spartou Praha v nejvyšší soutěži. Na základě zkušeností z posledních střetnutí byl zápas vyhodnocen jako rizikový. Z těchto důvodů více než sto policistů dohlíželo na veřejný pořádek a dopravní situaci v krajském městě. Posíleni byli v podobě speciálních pořádkových jednotek a několika desítek strážníků Městské policie Zlín.

Policejní hlídky monitorovaly příjezd fanoušků a jejich přesun na fotbalový stadion. Vše se obešlo bez protiprávního jednání.

Zápasu přihlíželo 5646 fandů, z nichž 480 fandilo v sektoru hostí. V průběhu samotného utkání nedošlo k žádným větším komplikacím ze strany fanoušků. Policisté tak nemuseli v prostorách stadionu zasahovat.

Po ukončení zápasu, který skončil porážkou domácího klubu, opět policisté doprovodili fanoušky Sparty zpět na vlakové nádraží, což se obešlo bez vážnějších komplikací. Řešili jsme jen tři menší konfliktní situace, které byly vyhodnoceny jako přestupkové jednání proti občanskému soužití, neuposlechnutí výzvy a přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Všichni tři aktéři skončili na místním obvodním oddělení policie.

Zlínští fanoušci se poklidně rozešli zpět do svých domovů.      

13. listopadu 2016, nprap. Mgr. Lucie Javoříková

vytisknout  e-mailem