Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Falešné daňové přiznání i výpis z účtu

PARDUBICE - Kolegové z oddělení pardubické hospodářské kriminality se zabývají dalším oznámením týkajícím se úvěrového podvodu. 

I v tomto případě nejspíš finanční problémy 38letého muže dohnaly k tomu, zažádat o vydání „úvěrové“ karty s limitem 50.000 korun. Za vinu je mu kladeno to, že už v roce 20014 zažádal o sjednání účtu, ze kterého je možné čerpat do výše 50.000 korun. K jeho založení však byly předloženy takové údaje, které se nezakládaly na pravdě. Zřizovatel údajně uvedl, že pracuje jako OSVČ s příjmem přes 32tisíc korun. Jako důkaz byl součástí zřízeného účtu doložen výpis z účtu a padělané přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2013. Na této listině byl uveden základ daně v částce 308tisíc korun, zatímco realita byla téměř poloviční. Splátky hrazeny nebyly, proto se zprostředkovatelská společnost začala zajímat o to, co je příčinou neplnění splatných termínů.

Případ kriminalisté prověřují jako podezření z trestného činu úvěrového podvodu v 1. a 4. odstavci, za co podezřelému hrozí až pětileté vězení. Na svou obhajobu však obviněný uvádí, že falešné dokumenty nepředložil. Kdo je zhotovil a jak se k žádosti stvrzené vlastním podpisem takové „listiny“ dostaly, i to je předmětem vyšetřování.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
9. února 2016

vytisknout  e-mailem