Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dvojice dopadena

BŘECLAVSKO: Policisté zadrželi šestadvacetiletého muže i třicetiletou ženu. 

Břeclav – Policistům se podařilo objasnit vloupání do cukrárny i prodejny benzinové čerpací stanice, ke kterým došlo minulý měsíc. Pachatelé nejdříve v nočních hodinách „navštívili“ břeclavskou cukrárnu a odnesli si z trezoru přes 30 tisíc korun. Navíc za sebou zanechali škodu poškozením, a ta se vyšplhala na téměř 45 tisíc korun. Netrvalo dlouho a přibylo i další oznámení. Tentokrát se jednalo o benzinovou čerpací stanici v Podivíně. Také zde šlo zlodějům o peníze. Páčidlem poškodili vstupní dveře a z pokladny si odnesli 15 tisíc korun. Provozovateli kromě toho zanechali poničený objekt.

Získané stopy a poznatky vedly kriminalisty k tomu, že obě vloupání mají totožnou dvojici pachatelů. Zanedlouho klec spadla na šestadvacetiletého muže i jeho o čtyři roky starší spolupachatelku. Policisté oba podezřelé zadrželi a ukázalo se, že jejich trestní minulost není zrovna nejrůžovější. Oba totiž byli za majetkové trestné činy soudně potrestáni. K tomu všemu brněnští kolegové zjistili, že šestadvacetiletý recidivista nechal stopu i v jejich regionu. Vyhlédl si zaparkované vozidlo a odcizil z něj peněženku s financemi i platebními kartami.

Ve zkráceném přípravném řízení policisté sdělili oběma aktérům podezření z krádeže, poškození cizí věci a šestadvacetiletému muži k vyjmenovaným přečinům ještě přibylo neoprávněné opatření platebního prostředku.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 4. října 2017

Bližší informace k vloupání do objektu BČS jsou uvedeny: http://www.policie.cz/clanek/na-benzinku-s-pacidlem.aspx, do břeclavské cukrárny: http://www.policie.cz/clanek/na-zakusek-chut-nemel.aspx

zvukový záznamvloupání.mp3

vytisknout  e-mailem