Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Dřina se nevyplatila

TEPLICKO - Zloděj se asi řádně zpotil; Odcizené kolo a další zprávy. 

Dřina se nevyplatila

     U krádeže se asi pořádně zapotil zloděj, který chtěl ukrást kabel, pravděpodobně z důvodu prodeje do sběrny. Poblíž železniční trati mezi Duchcovem a Bílinou vykopal téměř osm metrů dlouhý a půl metru hluboký výkop, ze kterého pak odřízl podzemní kabel. Musel být ale zklamaný, protože se nejednalo o měděný, ale sdělovací kabel, za který ve výkupu skoro nic nedostane. Škoda sice byla vyčíslena jen na jeden tisíc korun, kopáči ale i přesto hrozí až šestileté vězení. V důsledku přeříznutí kabelu totiž došlo k přerušení zabezpečovacího, hlasového a datového okruhu, takže případ byl kvalifikován jak trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

Odcizené kolo

     Z přečinu krádeže je podezřelý 21letý muž, který o víkendu odcizil v Teplicích jízdní kolo. Využil toho, že měl klíče od vchodových dveří domu, kde v minulosti bydlel a jednomu z nájemníků ukradl z chodby volně postavené kolo. Muži, který už byl v minulosti dvakrát soudně trestán, hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zloděj odnesl skákací boty

     Z přečinu krádeže byl obviněn 26letý muž, který je podezřelý z vloupání do skladu v Hostomicích. Pachatelem je bývalý zaměstnanec, který už byl v minulosti dvakrát odsouzen za úvěrové podvody. V polovině listopadu vyboural ve stěně budovy v centru městyse otvor, kterým vnikl dovnitř a odcizil skákací boty v hodnotě téměř šest tisíc korun, další dva tisíce stála majitele oprava stěny. Obviněnému muži hrozí v případě odsouzení až dva roky za mřížemi.

Z domu zmizela kamna

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do rozestavěného domu v Modlanech. Zloděj si odnesl litinová kamna v hodnotě 25 tisíc korun, ver věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

12. 1. 2018, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem