Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Drama v lomu mělo šťastný konec

BRNO: Případ pokračoval obviněním z pokusu vraždy. 

Náročný zákrok za sebou mají policejní hlídky z Brna a Šlapanic, které 4. listopadu vyjížděly na naléhavé oznámení.  Na linku 158 volal svědek, že v lomu Hády dochází k fyzickému konfliktu dvou mužů.  Podle oznámení se měl agresor dokonce snažit svou oběť shodit ze skály, což se mu sice podařilo, ale napadený muž se zachytil asi metr pod hranou srázu. Na místo okamžitě vyrazily nejbližší hlídky. Policisté z oddělení hlídkové služby zvolili pro záchranu lano, které běžně slouží pro tonoucí. Vozidlo odstavili před vstupní branou do lomu a zbývajících 250 metrů běželi k místu incidentu, jehož polohu zpřesňovali svědci události. Muž visící na skále i dva svědci, kteří jej jistili, apelovali na co nejrychlejší záchranu s tím, že jim dochází síly. Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho parťák společně s dalšími kolegy ho jistil a pomalu spouštěl k visícímu sedmdesátiletému Brňanovi. Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečného prostoru a do péče přivolaných záchranářů.

Teprve pak byl prostor zjišťovat, co se vlastně v místě odehrálo.  Případ s ohledem na okolnosti převzali krajští kriminalisté. Bylo zjištěno, že pachatel poškozeného do blízkosti lomu vylákal pod záminkou možného obchodu s nemovitostmi, a když se při „obhlídce“ pozemků přiblížili ke srázu lomu, tak pachatel za využití násilí shodil poškozeného ze srázu.  Naštěstí se poškozený na srázu zachytil, čímž si pravděpodobně zachránil život.  V dané věci krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stadiu pokusu, a již v úterý 7.11. byly se souhlasem dozorujícího státního zástupce KSZ Brno zadrženy dvě podezřelé osoby – muž ve věku 27 let a žena ve věku 37 let. Po provedení několika domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor byli oba podezřelí 8.11. obviněni, muž z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy; žena z účastenství na pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy.  Dne 9.11. poslal soudce MS v Brně oba obviněné do vazby. Motiv jednání obou obviněných je předmětem probíhajícího vyšetřování. Pokud obviněné uzná v budoucnu pravomocně soud vinnými, tak jim za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody 15 – 20 let nebo trest výjimečný.

           I když se policii již přihlásili někteří svědci incidentu v lomu Hády, přesto vyzýváme občany, kteří se v sobotu dne 4.11.2017 v rozmezí od 15.45 hod. do 17.30 hod.  pohybovali v okolí lomu Hády a na přístupových cestách k lomu a viděli či slyšeli cokoli podezřelého, aby se přihlásili na linku 158, pokud již policii nekontaktovali během uplynulého týdne.   

por. Pavel Šváb, 13.11.2017

vytisknout  e-mailem