Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce X

Jihočeský kraj - V 7. týdnu tohoto roku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nákladní a osobní přepravu. 

 

V uplynulém týdnu proběhla na silnicích v Jihočeském kraji dopravně bezpečnostní akce X v rámci mezinárodní spolupráce s TISPOL, zaměřenou na nedodržování doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku u řidičů nákladních vozidel a autobusů, nedodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí (ADR) a dalších sociálních předpisů.

Do akce bylo nasazeno bezmála 30 dopravních policistů z krajského ředitelství policie a jednotlivých územních odborů, neboť se jednalo o specifickou kontrolu. Během sedmi dnů zastavili a zkontrolovali 225 nákladní vozidel a autobusů. Zjistili 72 přestupků. 21 řidičů porušilo nejvyšší povolenou rychlost jízdy. Jeden řidič před či během jízdy požil alkohol, čtyři řidiči se nepřipoutali bezpečnostním pásem.

Policisté také prováděli vážení vozidel, kdy osm motorových prostředků překročilo nejvyšší povolenou hmotnost. Zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě porušilo 7 řidičů a mezinárodní dohodu AETR (o práci v silniční dopravě) porušilo 13 řidičů.

Policisté v tomto roce se budou denně věnovat silničnímu provozu se stejnou intenzitou, jako v předchozích letech. Cílem je nejen zvýšit právní vědomí předpisů, ale především připomenutí ohleduplnosti vůči sobě navzájem, což bohužel někdy řidičům všech druhů vozidel chybí.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

22. února 2016

vytisknout  e-mailem