Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dopravně bezpečnostní akce na jihomoravských silnicích

BRNO, KRAJ: Aktualizace informací o podnapilých řidičích. 

Shrnutí: Od čtvrtečního večera do dnešního rána jsme na jihomoravských silnicích narazili na bezmála stovku řidičů, kteří vyrazili do provozu ovlivněni návykovou látkou. Celkem 77 z nich jelo pod vlivem alkoholu, 16 mělo pozitivní orientační test na drogy. Vyjížděli jsme také k sedmdesáti dopravním nehodám, 8 řidičů po nich nadýchalo. Tragické dopravní nehody se našemu kraji letos vyhnuly.

Zvukový záznam: 2903.mp3

 

Shrnutí pondělí dopoledne: Do dnešního rána jsme na jihomoravských silnicích zkontrolovali stovky aut. V 55 případech řidiči jeli pod vlivem alkoholu, 13 před jízdou požilo jinou návykovou látku. Řešili jsme také 56 dopravních nehod, 6 jich bylo s alkoholem. Smutnou rekordmankou zřejmě zůstane řidička z Blanenska, která po dopravní nehodě nadýchala 3,43 promile. Kontroly budou samozřejmě pokračovat i dnes a řidiči by si meli dát pozor i v úterý, pokud ještě nebudou úplně v kondici.

Zvukový záznam: 2803.mp3

Od nedělního rána do dnešních osmi hodin jsme pristihli dalších osm řidičů pod vlivem alkoholu, další jel pod vlivem drog. 

Od sobotního do nedělního rána si v kraji přidělalo velké problémy dalších 21 řidičů pod vlivem alkoholu a 12 podvlivem drog.

Během pátku a noci  na sobotu jsme přistihli dalších 21 řidičů pod vlivem alkoholu a 3, kteří vyrazili ovlivněni jinou návykovou látkou. V noci ze čtvrtka na pátek jsme přistihli celkem 5 řidičů pod vlivem alkoholu, 2 z nich jsou podezřelí ze spáchání trestného činu (hodnota nad 1 promile).

V Brně i celém Jihomoravském kraji mohou v souvislosti s Velikonocemi řidiči počítat s kontrolami na silnicích. Zejména budeme sledovat, zda řidiči nepožili před a během jízdy alkoholické nápoje či jiné návykové látky. Policistům neujdou ani jiné přestupky. Dnes v rámci dopravně-bezpečnostní akce proběhl další díl projektu „Řídím, piju nealko pivo.“ Ve spolupráci s BESIPem a Českým svazem pivovarů a sladoven jsme preventivně působili v brněnské Bauerově ulici.  Tentokrát všech 37 řidičů absolvovalo zkoušku s negativním výsledkem a mohli si tak na další cestu odvézt reflexní prvky, nealko pivo a drobnou pozornost.

por. Pavel Šváb, 24.03.2016

Zvukový záznam:2403.mp3 

vytisknout  e-mailem