Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravně bezpečnostní akce 

Frýdek-Místek - v minulých dnech se naši dopravní policisté jak z Frýdku-Místku, tak i z dopravního inspektorátu v Třinci, společně s kolegy z obvodních oddělení, zaměřili na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích 

Foto: PČR/ měření rychlosti TošanoviceFoto: PČR/ měření rychlosti Tošanovice
V rámci dopravně bezpečnostních akcí byli kontrolováni řidiči, ale také i chodci. Těm novela mimo jiné ukládá, že pohybují-li se mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, povinnost mít na sobě prvky z retro reflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu. Chodcům jsme při akcích rozdávali právě ony reflexní páskya zároveň jsme je poučili kdy a jak nejlépe tyto prvky použít.
„Dopraváci“ se, ale mimo chodce zaměřili i na řidiče. Ti se při poslední akci, která proběhla v pondělí dne 14. března 2016 v obci Tošanovice a okolí, dopustili řady prohřešků. Spáchali celkem třicet pět přestupků, za které třinečtí dopravní policisté vybrali celkem dvacet pět tisíc korun na blokových pokutách. Nejčastěji docházelo k překročení nejvyšší povolené rychlosti (ve 22 případech), a dále se jednalo o přestupky jako je nepřipoutání pásem nebo špatný technický stav vozidla. Dva přestupky jsme oznamovali správnímu orgánu.
Přesvědčili jsme se o tom, že tyto dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu mají smysl, proto budeme v obdobných kotrolách pokračovat i v nadcházejícím období.

por. Mgr. Vlastimil Starzyk
/komisař skupiny tisku a prevence Frýdek-Místek/

16. března 2016

Odkazy do noveho okna

1 Dopravni akce1

1 Dopravni akce1 

Detailní náhled

4 Dopravni akce4

4 Dopravni akce4 

Detailní náhled

5 Dopravni akce5

5 Dopravni akce5 

Detailní náhled

2 Dopravni akce2

2 Dopravni akce2 

Detailní náhled

3 Dopravni akce3

3 Dopravni akce3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem