Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dny Nato

Ms kraj - Informace k bezpečnosti a dopravě v souvislosti se Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR 

Policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se budou i letos, stejně jako v uplynulých létech, podílet na zajišťování bezpečnosti návštěvníků Dnů NATO, které se budou konat ve dnech 16. a 17. září na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě.

Přes maximální nasazení sil a prostředků ze strany Policie České republiky se každoročně ve dnech konání této akce tvoří na příjezdových a nejvíce zatížených komunikacích kolony, a to vzhledem k vysokému počtu vozidel, které z velké části směřují právě k místu konání akce.

Desítky dopravních i pořádkových policistů budou v těchto dnech zajišťovat v okolí areálu letiště a příjezdových komunikacích dopravní obslužnost, a také dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Situaci v místě dění a dění na silnicích bude ze vzduchu monitorovat vrtulník Letecké služby Policie České republiky.

Největší nápor v dopravě byl v uplynulých letech zaznamenáván v době od 7:00 hodin do zhruba 12:00 hodin. Proto doporučujeme těm, kteří odlétají v sobotu či neděli z Letiště Leoše Janáčka v Ostravě, aby se na cestu vydali s dostatečným časovým předstihem. O možnostech objízdných tras a aktuální dopravní situaci se můžete informovat na zvláštní lince dopravní policie +420 596 110 927, která bude v provozu v sobotu i neděli vždy od sedmé do osmnácté hodiny či na internetových stránkách dopravniinfo.cz. 

Vzhledem k výše uvedeným okolnostem doporučujeme návštěvníkům využít možnosti alternativní dopravy. K cestě do místa konání akce lze využít vlakového spojení do železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, eventuálně Studénka, či speciálních autobusových linek.

K zajištění maximální bezpečnosti účastníků akce apelujeme na návštěvníky Dnů NATO a také na všechny účastníky silničního provozu, kteří budou v inkriminovanou dobu využívat příjezdových tras, aby respektovali pokyny policistů a organizátorů a řídili se dopravním značením.

Opakovaně připomínáme linku dopravní policie +420 596 110 927, prostřednictvím které Vám naši policisté budou připraveni poskytovat informace o aktuálních objízdných trasách a dopravních komplikacích.

por. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí PČR
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
13. září 2017

vytisknout  e-mailem