Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dívka přepadla čtyři ženy

PLZEŇ – Z pachatele se vyklubala pachatelka. Mladá žena nejdříve loupila, pak kradla. Ačkoli policisty nejdříve zavedla na falešnou stopu mylná informace napadených žen, dokázali pachatelku odhalit a vypátrat v rekordně krátkém čase. 

   Hned z několika ohledů dva velmi nezvyklé případy vyřešili během rekordně krátké doby plzeňští kriminalisté. I když zprvu pátrali po pachateli zvlášť závažného zločinu loupež, nedali se zmást nepravdivou výpovědí poškozených žen a zjistili, že pachatelem nebyl muž, jak obě poškozené shodně uvedly, ale žena, která se chovala a vypadala jako muž. Navíc zjistili, že se tatáž pachatelka krátce po spáchání loupeže dopustila dalšího trestného činu přímo v centru Plzně.

    Oba dva skutky se staly ve čtvrtek dne 11. května tohoto roku v pozdních večerních hodinách. Ten den okolo tři čtvrtě na deset večer předstoupila teprve 18letá dívka, která svým zjevem a chováním budila dojem, že se jedná o mladého muže, před dvě ženy ve věku 20 a 21 let, které právě procházely po cestě vedoucí podél řeky Radbuzy ve směru od Papírenské lávky do centra Plzně. Dívkám zatarasila cestu vlastním tělem a na mladší z nich vykřikla, aby jí okamžitě vydala peněženku, jinak že použije granát. Když napadená žena odmítla její požadavek splnit, pachatelka svou hrozbu znovu zopakovala. V ten okamžik se kamarádka napadené postavila před pachatelku, longboard, který držela v ruce, dala před svou hruď a zaujala obranné postavení. Současně agresorce řekla, aby je nechala být.  Útočnice nejdříve do statečné dívky silou strčila a vzápětí se dala na útěk do centra města.

    Zde si o třicet minut později vyhlédla další oběť. Byla jí 71letá ženu, která procházela zavěšena do své o dvanáct let starší kamarádky křižovatkou ulic Kopeckého sady a Jungmannova. K oběma ženám pachatelka přiběhla a z ruky mladší z nich násilím vytrhla kabelku. V té měla seniorka uloženu peněženku se 190 korunami, Plzeňskou kartou a osobními doklady. Dále okradená žena přišla o mobilní telefon a především o multifokální brýle, jejichž hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun. Útočnice samozřejmě i s lupem ihned z místa činu utekla.

     Jak loupeží, tak krádeží se okamžitě po jejich nahlášení začali zabývat plzeňští policisté. Ti v rámci šetření těchto událostí mimo jiné od všech napadených žen získali popis pachatele, který zpočátku poukazoval na to, že agresorem byl mladý muž. Zakrátko však zjistili nejen to, že pachatelem byla žena, ale dokonce i její totožnost. Přesně dvacet minut po odhalení její identity pak podezřelou ženu vypátrali a zadrželi. V rámci trestního řízení byl mimo jiné na mladou pachatelku podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. Ten však nebyl akceptován a mladá žena si na verdikt soudu počká na svobodě.

    Další kuriozitou je fakt, že po mladé ženě bylo v minulosti celkem 48krát vyhlášeno celostátní pátrání jako po pohřešované osobě. Pachatelka totiž byla do dovršení osmnácti let svého věku z rozhodnutí soudu umístěna do dětského diagnostického ústavu, odkud notoricky utíkala.

por. Ing. Hana Štefflová
19. května 2017

vytisknout  e-mailem