Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Devětačtyřicetiletá žena zemřela násilnou smrtí

KRAJ – Muže důvodně podezřelého z vraždy kriminalisté zadrželi během osmačtyřiceti hodin. 

V sobotu ve večerních hodinách výjezdová skupina středočeských kriminalistů vyjížděla k případu nálezu mrtvé ženy v Kolíně. Na místo byl přivolán také soudní lékař a nařízena byla soudní pitva. Její výsledky potvrdily, že devětačtyřicetiletá žena zemřela násilnou smrtí. Příčinou smrti byla četná bodnořezná poranění.

Kriminalisté na místě zajistili stopy, které byly zaslány na expertízu. K případu jsme začali ihned shromažďovat veškeré informace, které jsme postupně analyzovali a vyhodnocovali. Probíhaly úkony v trestním řízení a konkrétní informace nemohly být dříve uvolněny, neboť jejich zveřejnění by mohlo narušit probíhající vyšetřování.

Na základě vyhodnocení získaných informací byl v pondělí 22. února 2016 ve večerních hodinách zadržen devětatřicetiletý muž, který byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu vražda. Zadržen byl v Nymburce, kde pracoval. V minulosti dům, ve kterém byla žena nalezena, několikrát navštívil. Na základě předložených důkazů se muž při výslechu k činu doznal. Motiv vraždy je loupežný. Kriminalisté muži sdělili obvinění, ze spáchání trestného činu vražda. V případě pravomocného rozsudku hrozí až výjimečný trest. Muž se již v minulosti dopustil trestné činnosti a to majetkové i násilné.  Podali jsme podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby.

Středočeští kriminalisté již za první dva měsíce letošního roku řešili  tři vraždy a všechny tři jsou již objasněny.

mjr. Bc. Štěpánka Komárová
tisková mluvčí
KŘ P ČR Středočeského kraje
24. února 2016

vytisknout  e-mailem