Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Deset měsíců okrádal svoji zaměstnavatelku

SEMILSKO - Policisté tento týden zadrželi 27letého muže. Obvinili ho ze dvou přečinů. Hrozí mu až 5 let ve vězení. 

V jedné restauraci v Jilemnici pracoval barman, který si začal od června loňského roku přivydělávat tím, že na svém pracovišti kradl. V uvedené době si nechal vyrobit klíč od bytu majitelky restaurace, který je v patře objektu. Když věděl, že majitelka odjela, odemkl dveře jejího bytu a celý ho prohledal. Zajímali ho peníze a stravenky, které zde měla žena uloženy. Krádeže opakoval v intervalu cca 14 dnů. Od června do konce roku 2015 si tak přišel na finanční hotovost ve výši nejméně 60 000 korun a ukradl stravenky v hodnotě nejméně 10 000 korun.

Koncem srpna také odcizil denní tržbu ve výši přes 30 000 korun. Z obavy, že by mohl být označen jako možný pachatel, snažil se za sebou zamést stopy. Proto ještě před odchodem z restaurace poškodil šroubovákem dveře v oblasti zámku a kování na dveřích vedoucích do patra objektu k bytu majitelky. Nalezenou dlažební kostkou ještě rozbil jedno okno restaurace. V krádežích pokračoval i v roce 2016, kdy bez použití násilí odcizil z bytu ženy během ledna 16 000 korun v hotovosti a stravenky v hodnotě 5 000 korun. V průběhu února se vloupal do bytu poškozené celkem čtyřikrát a odnesl si další peníze a stravenky.

Naposledy šel krást 7. března před polednem, kdy z bytu sebral přes 10 000 korun a stravenky v hodnotě bezmála 4 000 korun. Lup si uložil do svého batohu. Provozovatelka restaurace však zjistila, že došlo ke krádeži a zavolala policii. Krátce na to muži zákona povedeného barmana zadrželi a přitom byly zajištěny i odcizené peníze a stravenky z jeho batohu. Následující den byl pachatel obviněn z přečinu krádež spáchanou vloupáním a z přečinu porušování domovní svobody. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla částku 187 000 korun. Za uvedené skutky a vzhledem k výši způsobené škody hrozí pachateli, který je stíhán na svobodě, až pět let ve vězení.
 

10. 3. 2016
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem