Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Dealer je ve vazbě

TEPLICKO - Narkomany zásoboval heroinem; Neviděli jste zloděje? 

Dealer je ve vazbě

     Kriminalisté zadrželi šedesátiletého dealera, který na Teplicku prodával drogy. V místě svého bydliště v Dubí během několika uplynulých měsíců zásoboval narkomany heroinem, kriminalisté z teplického TOXI týmu zadokumentovali desítky jednotlivých prodejů. Při domovní prohlídce v jeho domě kriminalisté zajistili sto gramů heroinu a v přepočtu 130 tisíc korun, část v eurech, zbytek v české měně.

     Muž už byl před dvěma lety za prodej drog odsouzen, podmíněný trest odnětí svobody ho ale od výhodného byznysu zjevně neodradil a v protiprávní činnosti pokračoval. Vyšetřovatel dealera obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce o víkendu návrh akceptoval, na soud, od kterého může v případě uznání viny odejít až s verdiktem desetiletého vězení, bude muž čekat ve vazbě.

Neviděli jste zloděje?

     Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli krádeže, ke které došlo ve středu 12. července kolem 10:00 v Teplicích, ul. U Císařských lázní. Neznámý muž strhl seniorce, která se pohybuje s pomocí berle, z ramene batoh a utekl směrem do ul. Lípová a poté dále do parku. Společně s pachatelem z místa činu utíkala i neznámá žena. Pachatel byl vyšší hubený muž, který na sobě měl modré rifle a černou mikinu s kapucí, žena byla menší hubené postavy, oblečené měla tmavé kalhoty, světlé boty a tmavou mikinu s kapucí.

     Bezprostředně po činu začal pachatele pronásledovat neznámý svědek, díky tomu zloděj batoh zahodil a muž ho přinesl zpět okradené seniorce, lapka už ale bohužel z batohu stihl odcizit přes sedm tisíc korun.

     Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace ke krádeži, nebo k pachateli, aby kontaktovali policisty z obvodního oddělení v Teplicích, ul. Vrchlického, nebo poznatky sdělili na tel. č. 974 440 100, případně na linku 158.  

     Zvlášť důležitá by mohla být výpověď muže, který pachatele pronásledoval a z místa činu odešel, protože pospíchal do práce, žádáme tímto o podání svědectví také tohoto spoluobčana.

Další opilí za volantem

     Minulý týden v neděli zadrželi policisté na Teplicku hned tři řidiče, kteří si sedli za volant, ačkoliv před jízdou požili alkohol (o případech jsme psali ZDE). A také během uplynulého víkendu se někteří nerozpakovali řídit auto, i když byli pod vlivem alkoholu.

     V noci ze soboty na neděli zastavila hlídka strážníků městské policie v centru Teplic auto, jehož 47letý řidič vykazoval známky požití alkoholu. To se potvrdilo i při dechové zkoušce, policisté mu na služebně, kam byl převezen, naměřili 1,3 promile alkoholu v dechu. Zbytek noci a část následujícího dne muž strávil v cele, po vystřízlivění mu bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     Za stejného přečinu je podezřelý také 25letý muž, kterého před půlnocí zastavila hlídka policistů z oddělení hlídkové služby na Nové Vsi. Řidič nadýchal 1,3 promile, na místě byl zadržen a přišel o řidičský průkaz, oběma nezodpovědným mužům hrozí v případě odsouzení až roční vězení.

    

     Během uplynulého víkendu mohli řidiči potkat na silnicích více hlídek, protože policisté z Teplického okresu se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která spočívala ve zvýšeném dohledu na bezpečnost silničního provozu v rizikových místech během období letních prázdnin. Akce v letních měsících jsou zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní a také na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté se také zaměřují na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravní nehody zvlášť ohroženou skupinou.

     Během akce policisté zkontrolovali 189 vozidel a zaevidovali 71 případů porušení platné legislativy. Třináct kontrolovaných řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, 19 osob nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostními pásy a v jednom případě nebyl použit předepsaný zádržný systém. V deseti případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla a čtyři řidiči nepředložili doklad o povinném pojištění vozidla. Celkem policisté přestupcům udělili 68 blokových pokut v celkové výši 22 000 korun, tři případy porušení zákona bude ve správním řízení řešit příslušný úřad.

17. 7. 2017, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem