Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Daruj krev - zachráníš život

OLOMOUCKÝ KRAJ - Policisté a občanští zaměstnanci darovali krev 

V úterý 31. 10. 2017 policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje hromadně darovali krev.
Přes 40 policistů a občanských zaměstnanců, kteří jsou registrování na Transfuzním oddělení FN Olomouc přišli darovat to nejcennější, krev
a plazmu.
Mezi dárci bylo i 6 prvodárců, kteří se rozhodli rozšířit policejní řady. Krajské ředitelství má takřka pět set dárců z řad policistů a občanských zaměstnanců. Dnes se akce zúčastnila z pracovních, zdravotních nebo kapacitních důvodů pouze část. Transfuzní oddělení si dárce domlouvá dle potřeby a zve si je také samostatně.
Přítomné pozdravil ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plk. Tomáš Landsfeld a poděkoval jim za příkladný čin.
Mezi dnešními dárci je 10 držitelů zlaté, 10 stříbrné a 9 bronzové Jánského plakety, dále držitelé Zlatého kříže prvního, druhého i třetího stupně, těch bylo celkem sedm.
Všem dárcům patří velké poděkování, každá darovaná kapka krve může zachránit lidský život.
Partnerem akce je i ZP MV, která dárcům věnovala vitamínové balíčky.
Oddělení transfuzní stanice dnešní den pojalo velice příjemně. Personál i přijímací hala byla naladěna ve stylu Halloween, což přispělo k výborné uvolněné atmosféře.

Foto viz fotogalerie http://www.policie.cz/fotogalerie/darovani-krve-2017.aspx

kpt. Mgr. Marta Vlachová
31. 10. 2017


 

vytisknout  e-mailem