Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Cizinecká policie obdržela další Schengenbusy

Policisté převzali nová, speciálně vybavená vozidla. 

Dnešního dne v dopoledních hodinách Policie České republiky převzala zbývající tři nové Schengenbusy IV. generace, z dodávky celkem patnácti kusů. Vozidla budou pomáhat především v boji proti nelegální migraci v rámci celého území České republiky. Jedná se o vozidla zn. Mercedes Benz Sprinter CDI KA s pohonem 4x4.

„Abychom mohli proti nelegální migraci účinně bojovat, potřebujeme k tomu odpovídající moderní techniku. Konkrétně tato speciálně upravená vozidla si policisté z cizinecké služby velmi pochvalují. Tyto poslední verze jsou navíc přizpůsobené požadavkům, které si po zkušenostech z předchozích modelů stanovili sami policisté“, řekl genmjr. Tomáš Tuhý, policejní prezident.

Vozidla jsou technicky vybavená vnitřní laboratoří k mobilní kontrole cestovních dokladů, cenin a dalších dokladů předkládaných cizinci při jejich kontrolách. Vnitřní laboratoř obsahuje video spektrální komparátor, což je multifunkční přístroj pro kontrolu dokladů, který využívá různé druhy osvětlení.

Policisté jsou díky těmto přístrojům schopni během chvíle poznat, zda se jedná o padělaný nebo pozměněný doklad či písemnost.

„Nelegální migrace je problém, který s sebou přináší celou řadu nezákonných jevů a zasahuje dnes téměř celý svět. Česká republika proti tomuto fenoménu bojuje všemi možnými způsoby. Čeští policisté chrání nejen naše území, ale působí i tam, kde dochází ke vzniku samotného problému, tedy na schengenských hranicích“, dodal policejní prezident.

kpt. Petr Habenicht
tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR
18. října. 2017

Odkazy do noveho okna

Schengenbusy1

Schengenbusy1 

Detailní náhled

Schengenbusy2

Schengenbusy2 

Detailní náhled

Schengenbusy3

Schengenbusy3 

Detailní náhled

Schengenbusy4

Schengenbusy4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem