Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Chtěl se projet bez řidičáku, v cizím autě

ZLÍNSKO: Způsobil nehodu, ujel. 

Lež má krátké nohy. O tom se na vlastní kůži přesvědčil dvacetiletý muž z Tlumačova, který chtěl zatajit svou jízdu v cizím voze, bez řidičského oprávnění a způsobenou dopravní nehodu. Spravedlnost si ho však našla. Nyní ho stíhají otrokovičtí policisté za neoprávněné užívání cizí věci, a policisté ze sousedního okresu prověřují jeho tři přestupky, a to řízení bez řidičského oprávnění, způsobení dopravní nehody a navíc zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu.

Poslední srpnový den se dvacetiletý muž z Tlumačova rozhodl projet v autě svého zaměstnavatele, které stálo zaparkované na zahradě včetně klíčů. Počkal, až jeho chlebodárce odjede, sedl do jeho vozidla a jel se projet. Při jízdě urazil zrcátko na jiném stojícím vozidle v Hulíně. Sepsal sice s jeho majitelem záznam o dopravní nehodě, ale nepřiznal se, že není držitelem řidičského oprávnění a odjel. Stihl se vrátit ještě před příjezdem svého zaměstnavatele. Ten vůbec nevěděl, že jeho vůz na hodinu zmizel od domu.

Majitel poškozeného vozidla dopravní nehodu po pár dnech oznámil policii a policisté lehce našli viníka, o němž věděli, že není držitelem žádného řidičského oprávnění.

Za přestupky hrozí mladému muži ve správním řízení pokuta až padesát tisíc korun, za trestný čin neoprávněné užívání cizí věci až dva roky odnětí svobody.

13. září 2017, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem