Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

CHKO Brdy z pohledu policie

PŘÍBRAMSKO - Od 1. ledna loňského roku má obvodní oddělení Příbram – venkov na starost středočeskou část nově vzniklé Chráněné krajinné oblasti Brdy, 

 jde o území bývalého vojenského výcvikového prostoru. Policisté spolu se zaměstnanci Vojenských lesů a statků, s pracovníky CHKO a s vojenskou policií dohlížejí a zajišťují pořádek v této lokalitě.

Se vznikem chráněné oblasti došlo k navýšení počet policistů o deset lidí, přibyla technika, a to dvě terénní vozidla, dvě čtyřkolky a v letošním roce se do monitoringu daného území zapojil i první policejní dron. V rámci nové koordinační dohody o vzájemné spolupráci mezi Policií ČR a Svazkem obcí Podbrdského regionu vznikl na webových stránkách podbrdsko.com nový odkaz „Bezpečné Podbrdsko, jeho cílem je zvýšení informovanosti veřejnosti a získání podnětů od občanů.

Za osm měsíců letošního roku udělily policejní hlídky celkem 292 blokových pokut kvůli porušení zákazu vjezdu, z toho bylo během letních prázdnin, kdy byl zesílen výkon služby, uděleno 114 pokut. Strážci zákona zaznamenali 136x neoprávněné parkování v chráněné oblasti, z toho během léta šlo o 83 zaparkovaných aut. Oproti stejnému období roku 2016 došlo ke snížení počtu těchto přestupků. Přispělo k tomu zřejmě uvědomění si občanů, že hlídky jsou v terénu každý den a také slabá houbařská sezóna.

Čtyřikrát řešili příslušníci policie táboření s rozděláváním ohně v lese. Je zde velmi vysoké riziko vzniku požárů, turisté se svým jednáním dopustili přestupku proti zákonu o lesích. V létě také porušil jeden člověk vodní zákon, koupal se v nádrži na pitnou vodu.

V letošním roce se začala množit falešná povolení k vjezdu, policisté jich evidují celkem šest. Ve správním řízení pak hrozí přestupci až padesátitisícová pokuta. Co se týká trestných činů, zaznamenali strážci zákona letos tři případy. Jednalo se o pytláctví, krádež dřeva a krádež nafty z pracovního stroje.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
13. říjen 2017

Odkazy do noveho okna

1 nedovolené parkování

1 nedovolené parkování 

Detailní náhled

2 nepovolený vjezd - čtyřkolky

2 nepovolený vjezd - čtyřkolky 

Detailní náhled

1 policejní dron

1 policejní dron 

Detailní náhled

2 porušení lesního zákona - ohniště

2 porušení lesního zákona - ohniště 

Detailní náhled

3 přestupek - rozdělávání ohně

3 přestupek - rozdělávání ohně 

Detailní náhled

4 rozdělávání ohně

4 rozdělávání ohně 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem