Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Čelní střet auta a autobusu

JIHLAVSKO: Řidička si přivodila těžké zranění 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 3. října kolem půl čtvrté odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III/4025 mezi obcemi Brtnice a Kněžice.

Na místo byla vyslána hlídka dopravního inspektorátu Jihlava. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že dvaadvacetiletá řidička osobního vozidla Škoda Felicia projížděla po silnici  ve směru od obce Brtnice na Kněžice. Nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla stavu komunikace a při projetí pravotočivou zatáčkou dostala s vozidlem smyk. Přejela s vozidlem do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím autobusem, který jel ve směru od Kněžic na Brtnici. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidičky osobního vozidla, která byla z místa letecky transportována do nemocnice v Praze. V osobním vozidle byla lehce zraněna také spolujedoucí, která byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do Nemocnice Jihlava na vyšetření. V linkovém autobuse cestovalo v době nehody pět osob. Nikdo z cestujících v autobuse se nezranil.

Policisté provedli na místě dopravní nehody dechové zkoušky u obou řidiček s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 220 000 korun. Osobní vozidlo i autobus zůstaly po nehodě nepojízdné. Silnice mezi Brtnicí a obcí Kněžice byla po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a po dobu odstraňování následků nehody zcela neprůjezdná. Večer před osmou hodinou bylo místo průjezdné jedním jízdním pruhem, kolem půl deváté byl v místě plně obnoven provoz.  Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

mjr- JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí

4. říjen 2017

Odkazy do noveho okna

1 DN - Brtnice - 1

1 DN - Brtnice - 1 

Detailní náhled

2 DN - Brtnice - 2

2 DN - Brtnice - 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem